تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

تولید واکسن ضد کرونای روسیه در هند

هیترو هند، سالانه بیش از ۱۰۰ میلیون دوز از واکسن «اسپوتنیک V» برای مقابله با کووید ۱۹ را خواهد ساخت.

تولید واکسن ضد کرونای روسیه در هند

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «الجزیره»، هیترو (Hetero)، یکی از شرکت‌های برتر داروسازی در هند، توافق کرده سالانه بیش از 100 میلیون دوز از واکسن «اسپوتنیک V » برای مقابله با کووید 19 را بسازد. صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که احتمالا تولید این واکسن در هند از اوایل 2021 میلادی آغاز خواهد شد.

به احتمال زیاد واکسن « اسپوتنیک V» در برزیل، چین و کره جنوبی نیز تولید خواهد شد و به گفته کریل دمیتریف، مدیر صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه، این واکسن یکی از واکسن های ضد کرونا خواهد بود که در کشورهای دیگر برای حفاظت از شهروندان مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

در اوایل ماه اوت، وزارت بهداشت روسیه اولین واکسن در جهان را برای پیشگیری از کووید 19  که توسط متخصصان مرکز ملی گامالیا با کمک صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه ساخته شده، ثبت کرد. نام آن Sputnik V بود.

در تابستان، این واکسن با موفقیت دو مرحله تحقیق روی داوطلبان 18 تا 60 ساله را گذرانده است که در نهایت پاسخ ایمنی و آنتی بادی های SARS-CoV-2 را در داوطلبان ایجاد کرده است. مرحله آزمایشات پس از ثبت واکسن از سپتامبر آغاز شد. علاوه بر روسیه، مطالعه این واکسن در امارات ، ونزوئلا ، هند و بلاروس انجام می شود.

نتایج تحقیقات حاکی از آن است میزان ثمر بخشی این واکسن 91.4٪ در روز 28 ام پس از اولین تزریق و بیش از 95٪ در روز 42 ام پس از اولین تزریق است.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان