تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

سخنگوی وزارت بهداشت: دورهمی و مهمانی خانوادگی برگزار نکنید

باشگاه خبرنگاران جوان: سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره وضعیت کرونا در استان کهگیلویه و بویر احمد اظهار کرد: نمودار موارد مثبت بستری در استان کهگیلویه و بویر احمد در هفته‌های اخیر، دارای روند صعودی بوده است.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به وضعیت کرونایی شهرستان‌های استان کهگیلویه و بویر احمد بیان کرد: هم اکنون شهرستان‌های بویر احمد و کهگلویه در این استان، در وضعیت قرمز یعنی بسیار پرخطر، شهرستان‌ها باشت، چران و گچساران در وضعیت نارنجی یعنی پرخطر و شهرستان‌های بهمئی، دنا، لنده و مارگون در وضعیت زرد یعنی با خطر متوسط قرار دارند.

وی با اشاره به آمار بستری و مرگ و میر کرونا در استان کهگیلویه و بویر احمد بیان کرد: در هفته اول آذر ماه بروز هفتگی موارد مثبت بستری در این استان حدود 36.5 نفر به ازای هر 100 هزار نفر جمعیت بوده است که میانگین بروز در این شاخص با اختلاف قابل توجه بالاتر از میانگین کشوری است. همچنین بروز هفتگی موارد مرگ و میر ناشی از کرونا، در این استان در هفته اول آذر ماه حدود 30 نفر به ازای هر یک میلیون نفر جمعیت گزارش شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به تعداد بیماران کرونایی استان کهگیلویه و بویر احمد اشاره کرد و گفت: در حال حاضر 327 بیمار قطعی مبتلا به کرونا در بیمارستان ها و مراکز درمانی استان کهگیلویه و بویر احمد بستری هستند که 34 نفر از آنها در بخش مراقبت های ویژه حضور دارند.

وی با اشاره به میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در استان کهگیلویه و بویر احمد گفت: میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در این استان 89 درصد گزارش شده است و ویروس کرونا علی رغم تلاش‌ها و مجاهدات‌های سربازان گمنام نظام سلامت، همچنان قربانی می‌گیرد.

سخنگوی وزارت بهداشت بیان کرد: از ابتدای شیوع بیماری در این استان بیش از 54 هزار تست آزمایشگاهی از افراد دارای علائم بیماری انجام شده است که امیدواریم با کمک مسئولان شاهد افزایش تست ها و با همکاری مردم در اجرای درست محدودیت ها و پرهیز از برگزاری هرگونه دورهمی و مهمانی خانوادگی، شاهد توقف شیوع بیماری کرونا در کشور باشیم.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان