تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

آخرین وضعیت بازگشایی مدارس تهران

خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا فولادوند درباره بازگشایی مدارس و آموزش حضوری اظهار کرد: با توجه به مصوبه ستاد ملی کرونا، امکان بازگشایی و آموزش حضوری دانش‌آموزان در مناطق زرد و آبی فراهم شد و بر این اساس شهر تهران هم مشمول می‌شود.

وی افزود: دانش‌آموزان پایه‌های اول و دوم دبستان و مدارس دارای حداقل 50 دانش‌آموز آن هم براساس آمار ثبت‌نام‌ها، امکان آموزش حضوری را دارند.

مدیرکل آموزش و پرورش تهران گفت: دانش‌آموزان هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش در بخش دروس شایستگی‌های فنی، استاندارد مهارت و کارآموزی در وضعیت زرد و آبی آموزش حضوری خواهند داشت.

فولادوند متذکر شد: تعداد دانش‌آموزان در کلاس درس باید حداکثر 10 نفر باشد، مدیران مدارس موظف هستند نسبت به تشکیل شورای مدرسه اقدام کنند و بر اساس مصوبات شورای مدرسه، اقدامات لازم را به منظور فراهم کردن زمینه حضور دانش‌آموزان در مدرسه انجام دهند.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران ادامه داد: روند اجرایی اعم از ابلاغ به مدیران، تشکیل شورای مدرسه و برنامه ریزی نحوه حضور در مدرسه، نحوه گروه بندی، نحوه اجرای آیین نامه های بهداشتی باید تا قبل از پایان دی ماه انجام شود، به روسای آموزش و پرورش مناطق دستور دادیم که این کار را انجام دهند. تاکید ما رعایت دقیق شیوه نامه های بهداشتی است و به خانواده ها اطمینان می‌دهیم که با همراهی دانش‌آموزان دستورالعمل‌ها اجرا خواهد شد.

وی گفت: در مناطق هم حتما مدیران توجیه و ساعت و گروه بندی کلاس‌ها مشخص می شود، در تهران اول بهمن با آمادگی تمام و با همکاری اولیا و دانش آموزان کلاس‌های حضوری را آغاز می کنیم.

فولادوند بیان کرد: انتظار داریم مدیران مدارس به ویژه در مدارس غیردولتی دستورالعمل ها را دقیقا رعایت کنند و فراخوان آموزش حضوری برای سایر دانش‌آموزان نیست و اگر مشاهده شود که به استناد این بخشنامه ها سایر پایه ها فراخوان شده اند، با متخلفین برخورد خواهد شد.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر