تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

ناو موشک انداز زره به ناوگان جنوب نیروی دریایی ایران ملحق شد

ناو موشک انداز زره با حضور سردار سرلشکر باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح و سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش ایران به ناوگان جنوب نیروی دریایی ارتش این کشور ملحق شد.

ناو موشک انداز زره به ناوگان جنوب نیروی دریایی ایران ملحق شد

به گزارش  اسپوتنیک به نقل از ایرنا ، ناو موشک انداز زره ، جدیدترین ناو موشک انداز کلاس پیکان  است که بدست متخصصان کارخانجات نیروی دریایی راهبردی ارتش ایران  طراحی و ساخته شده است. این ناو دارای 47 متر طول و 15 متر ارتفاع بوده و قادر است با سرعت 35 گره دریایی حرکت کند.

ناو موشک اندازه زره به یک توپ 76 میلیمتری فجر 27 در سینه ناو و یک توپ ضد هوایی 40 میلیمتری در پاشنه ناو مجهز است که با استفاده از آنها می تواند علیه انواع اهداف سطحی و هوایی اجرای آتش کند.

این ناو همچنین به سامانه موشکی کروز سطح به سطح قدیر با برد 300 کیلومتر مجهز شده که به آن امکان درگیری با اهداف در عمق دریا را می دهد.

علاوه بر این، ناو موشک انداز زره نسبت به نمونه های قبلی شناورهای کلاس پیکان از سامانه های ارتباطی، شنود و جنگ الکترونیک پیشرفته تری برخوردار است.

الحاق ناو موشک انداز زره با قابلیت مانور و سرعت بالا به ناوگان جنوب نداجا امکان حراست از آبهای تحت حاکمیت جمهوری اسلامی را فراهم می‌آورد.

پیش از این نیز 4 فروند از شناورهای موشک انداز کلاس پیکان که بدست متخصصان نداجا طراحی و تولید شده بود در ناوگان شمال نیروی دریایی راهبردی ارتش و دریای خزر بکارگیری شده و زره اولین شناور کلاس پیکان است که در ناوگان جنوب نیروی دریایی ارتش بکارگیری می شود.

امروز همچنین ناوبندر مکران به نیروی دریایی ایران ملحق شد.

 

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان