تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
طراحی سایت سازمند
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
طراحی سایت سازمند

تا چه مدتی بهبود یافتگان از کرونا از ابتلای مجدد به آن در امان هستند؟

کارشناسان سازمان بهداشت عمومی انگلیس در مطالعه که انجام دادند دریافتند که بیشتر افرادی که از کرونا بهبودیافته اند حداقل برای مدت پنج ماه از ابتلای مجدد به آن در امان هستند.

تا چه مدتی بهبود یافتگان از کرونا از ابتلای مجدد به آن در امان هستند؟

به گزارش اسپوتنیک، کارشناسان سازمان بهداشت عمومی انگلیس دریافتند افرادی که قبلا کرونا گرفته‌اند 83 درصد کمتر از اشخاصی که هرگز کرونا نداشته اند در خطر ابتلای مجدد هستند. با این حال کارشناسان هشدار می‌دهند که برخی از افراد می‌توانند دوباره کرونا بگیرند و دیگران را هم مبتلا کنند.

مسئولان تاکید می‌کنند که مردم باید همچنان قوانین فاصله اجتماعی و قرنطینه را رعایت کنند - چه ویروس داشته باشند یا نداشته باشند.

پروفسور سوزان هاپکینز که سرپرستی این مطالعه را بر عهده داشته، گفت: نتایج دلگرم کننده است و نشان می‌دهد که ایمنی بیش از آنچه برخی از افراد تصور می‌کردند دوام آورده است، اما این مصونیت به هیچ وجه مطلق نیست. سطح عفونت در برخی افراد که قبلا هم کرونا گرفته بودند بسیار بالا بود حتی بدون آنکه علائمی داشته باشند و در نتیجه در معرض خطر انتقال آن به دیگران بودند.

وی افزود: این بدان معناست که حتی اگر اعتقاد دارید که قبلا به این بیماری مبتلا بوده‌اید و از آن در امان هستید، می‌توانید اطمینان داشته باشید که دوباره به نوع شدید این بیماری مبتلا نخواهید شد اما هنوز خطر ابتلا به آن و انتقال این ویروس به دیگران وجود دارد.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان