زیورآلات گلیمی
طراحی سایت سازمند
زیورآلات گلیمی
طراحی سایت سازمند

دستگیری فروشندگان مدارک جعلی دانشگاه‌های خارجی

فرمانده انتظامی البرز از شناسایی و دستگیری اعضای باند بزرگ جعل مدارک دانشگاه‌های خارجی در رشته پزشکی خبر داد که اقدام به ۱۰۰ میلیارد ریال کلاهبرداری در سراسر کشور کرده بودند.

به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، سردار عباسعلی محمدیان اظهار داشت : ماموران پلیس امنیت عمومی استان البرز با اشرافیت بالای خود و در پی یک کاردقیق علمی و پلیسی از فعالیت یک شبکه بزرگ جعل مدارک دانشگاهی پزشکی از دانشگاه‌های خارج از کشور و فروش آن به‌صورت میلیونی به متقاضیان مطلع شده و بلافاصله روند تحقیقات را وارد مرحله گسترده‌تری کردند.

وی خاطرنشان کرد که در تحقیقات تکمیلی ماموران محرز شد که اعضای این باند با تهیه مدارک جعلی اقدام به بارگذاری مدارک تحصیلی جعلی دانشگاه‌های پزشکی خارج از کشور در سامانه‌های استعلام و اخذ تاییدیه آن از مبادی قانونی و انتقال دانشجو به داخل و یا خارج از کشور می‌کنند.

سردار محمدیان افزود: یکی از سرکرده‌های اصلی این باند که یک خانم بود با تلاش ماموران پلیس در مهرشهر کرج شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی و رعایت موازین شرعی و قانونی در بازرسی از منزل وی تعدادی اوراق و مدارک تحصیلی مربوط به افراد مختلف و یک دستگاه شوکر برقی فاقد مجوز، کشف و به همراه متهم به پلیس امنیت عمومی استان البرز منتقل شد.

وی هچنین از دستگیری 2 نفر دیگر از اعضای این باند در نقاط مختلف شهر کرج خبر داد و گفت: متهمان ضمن اعتراف به جرم خود مبنی بر جعل مدارک دانشگاهی پزشکی دانشگاه‌های خارج از کشور و ثبت آن‌ها در سیستم‌های دانشگاه، اذعان داشتند که مدارک را به قیمت 2 میلیارد تا هفت میلیارد ریال به افراد فروخته‌اند.

وی با بیان این که اعضای این باند تا کنون از 40 نفر در استان های مختلف کشور کلاهبرداری کرده‌اند که با تلاش‌های صورت گرفته 20 نفر از مال باختگان شناسایی شده و برای آن‌ها پرونده تشکیل شده است خاطرنشان کرد: متهمان حدودا یک‌صد میلیارد ریال از طعمه های خود کلاهبرداری کرده‌اند.

فرمانده انتظامی استان البرز با هشدار به استفاده کنندگان از اسناد جعلی افزود: افرادی که از اسناد و مدارک جعلی استفاده می‌کنند برابر قانون مجرم بوده و تحت تعقیب کیفری قرار می‌گیرند.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر