زیورآلات گلیمی
طراحی سایت سازمند
زیورآلات گلیمی
طراحی سایت سازمند

دیدار مقامات قطری و ترکیه‌ای با تروریست‌ها لو رفت

 

خبرگزاری تسنیم: به نقل از الوطن سوریه، ساکنان استان الحسکه سوریه در تجمعی در میدان اصلی این شهر، اقدامات اشغالگران آمریکایی و ترکیه و عوامل وابسته به آنها را در قطع آب آشامیدنی ابراز و محاصره الحسکه از سوی شبه نظامیان قسد و ممانعت از ورود غذا و معیشتی به شهروندان را محکوم کردند و از جامعه جهانی خواستند که مانع از اقدامات اشغالگران آمریکایی و ترکیه و مزدوران آنها شوند.

در این راستا «غسان خلیل» استاندار الحسکه به الوطن گفت: این تجمع در محکومیت جنایاتی است که همه معیارها و قوانین بین المللی و انسانی را زیر پا گذاشته است.

وی افزود: ملتی که 10 سال پایداری کرده و استوار ایستاده است، هرگز سرتعظیم فرود نخواهد آورد و سیاست گرسنه نگه داشتن و فقر و محاصره راه به جایی نمی برد.

اعزام پلیس نظامی روسیه به الحسکه

شبکه روسیاالیوم به نقل از یک سرگرد «دیمیتری سونتسوف» گزارش داد: یگان‌های پلیس نظامی روسیه وارد الحسکه شدند تا مراکز دیدبانی مشترک روسی-سوری تقویت و به ساکنان محلی کمک شود.

از سوی دیگر منابع وابسته به مخالفان سوری اعلام کردند که یک هیئت روسی شامل افسران روس و فرماندهان آنچه نیروهای سوریه دموکراتیک(قسد) نامیده می شود در «عین عیسی» در حومه شمالی «الرقه» نشستی برگزار و پس از آن روسها عازم نشست با نیروهای ترکیه در «شرکراک» شدند.

ادامه اقدامات شبه نظامیان مورد حمایت آمریکا علیه ساکنان الحسکه

منابع میدانی به الوطن سوریه اعلام کردند که نیروهای «قسد» به اقدامات جنایتکارانه خود علیه ساکنان الحسکه ادامه می دهند و مانع حاضر شدن کارکنان اداره آب و فاضلاب و بیمارستان قامشلی و نیز کارکنان اداره نفوس و مجتمع قضایی در این شهر بر سرکارهایشان شدند.

این منابع بیان کردند: نیروهای قسد جاده قامشلی به الحسکه و نیز الحسکه به «جبل کوکب» در شهر این شهر را برای پنجمین روز متوالی بسته اند و مانع حاضر شدن کادر بیمارستان ملی که شامل پزشکان و پرستاران می شوند به سرکارهایشان شده‌اند. آنها همچنین مانع از حضور کارکنان ثبت و احوال و مجتمع قضایی در شهرک «تل تمر» در شمال غرب الحسکه برای سومین روز متوالی شدند.

منابع مذکور بیان کردند: نیروهای قسد مانع از حضور کارکنان شرکت آب و فاضلاب در کوی «العزیزیه» حسکه شدند و سه نفر از آنها را ربودند.

اعزام تجهیزات نظامی گسترده ارتش سوریه به اطراف شهر «الطبقه» در حومه غربی الرقه

منابع وابسته به معارضان سوری از اعزام تجهیزات گسترده ارتش سوریه به اطراف شهر «الطبقه» در حومه غربی الرقه با هدف استقرار در خطوط تماس با شبه نظامیان قسد در منطقه ، خبر دادند و اعلام کردند: نیروهای ارتش سوریه مواضع خود را در نزدیکی شهرک «دبسی عفنان» در حومه شهر الطبقه تقویت کرده اند. این نیروها و تجهیزات از حومه حماه به این منطقه اعزام شده اند.

استاندار ادلب: آماده پذیرایی از ساکنان ادلب هستیم

«محمد نتوف» استاندار ادلب اعلام کرد: دولت سوریه آمادگی کامل برای پذیرایی از سوری‌هایی است که در اردوگاه‌های تحت کنترل تروریست‌ها و نیروهای ترکیه در بدترین شرایط به سر می برند.

وی افزود: گذرگاه روستای «ترمیه» در جاده «اریحا-سراقب» از سوی دولت سوریه باز و آماده خدمات رسانی به شهروندان در هر لحظه است. آنها اگر بتوانند از دست تروریست‌ها فرار کنند همه امکانات در مناطق تحت کنترل ما وجود دارد.

نتوف تاکید کرد: گروه‌های تروریستی با حمایت ترکیه اجازه عبور سوری ها را نمی‌دهند و با ایجاد خاکریز و موانع مانع خروج آنها می‌شوند. اردوگاه‌های تحت کنترل تروریست‌ها و ترکیه فاقد حداقل امکانات به ویژه با توجه به شرایط نامساعد آب و  هوایی در این مناطق است.

وی گفت: ساکنان خواستار خروج به سوی مناطق تحت کنترل ارتش سوریه هستند اما ترکیه و تروریست‌ها اجازه نمی‌دهند و خواستار استفاده از آنها به منظور بهره برداری سیاسی  و باج گیری از اروپا هستند تا سالانه میلیاردها دلار به جیب بزنند به این بهانه که به آوارگان کمک می کنند.

استاندار ادلب فاش کرد: چند روز «سلیمان سویلو» وزیر کشور ترکیه به همراه هیئت قطری به اردوگاه‌های تحت کنترل تروریست‌ها رفته و به آنها وعده‌های دروغین داده است که برای آنها سرپناه می‌سازد و آنها را تهدید کرده است که به مناطق تحت کنترل دولت سوریه بازنگردند.

وی گفت: ترکیه نگران خروج ساکنان از مناطق تحت کنترل سوریه در ادلب و از دست رفتن برگه باج گیری سیاسی است. سوریه طی ماه‌های آتی انتخابات ریاست جمهوری برگزار می‌کند و رژیم ترکیه به دنبال آن است که مانع بیان موضع واقعی ساکنان ادلب شود و از آنها به عنوان برگه‌های رسانه‌ای استفاده کند.

ساکنان ادلب خواهان رهایی از چنگال تروریست‌ها هستند

منابع سوری از اردوگاه «دیرحسان» واقع در مناطق تحت کنترل تروریست‌ها در جنوب ادلب اعلام کردند: ترکیه صد دلار به هر خانواده در داخل این اردوگاه داده است تا آنها را ساکت کند و مانع اعتراضات آنها شود. ساکنان این اردوگاه که بیشتر آنها از ساکنان استان ادلب تحت کنترل تروریست‌ها هستند این دروغ ها را باور ندارند و خواهان رهایی از چنگال گروه‌های تروریستی و زندگی تحت سیطره دولت سوریه و زندگی که سزاوار آنهاست، هستند.

ادامه عملیات ارتش سوریه علیه تروریستها در حمص و دیرالزور

منابع سوری اعلام کردند: نیروهای ارتش سوریه به عملیات خود برای امن کردن جاده حمص-دیرالزور با پشتیبانی جنگنده‌های روسی ادامه دادند و نیروهای ارتش در جریان پیگرد تروریست‌های داعشی با این تروریستها درگیر شدند و شماری از آنها را در صحرای «السخنه» از پا درآوردند.

از سوی دیگر جنگنده های روسی حملات شدیدی به داعش در مناطق واقع در مثلث حماه-حلب- الرقه انجام دادند.

کشته شدن دو کودک بر اثر انفجار مین در حومه حمص

منابع سوری از کشته شدن دو کودک بر اثر مین برجای مانده از تروریستها در اطراف روستای محسه در منطه «القریتین» در حومه جنوبی حمص خبر داد.

پاسخ کوبنده ارتش سوریه به حمله تروریستها در حومه شمال غربی حماه و جنوب ادلب

یک منبع سوری از حمله گروههای تروریستی با سوء استفاده از آب و هوای نامساعد در مناطق «سهل الغاب» در مشال غربی حماه و محورهای جنوبی ادلب خبر داد و گفت: ارتش سوریه این حملات را دفع و با توپخانه و راکت انداز مواضع تروریست‌ها را در «سهل الغاب» و مناطق «فلیفل»، «بینین»، «الباره» و «الفطیره» در حومه جنوبی ادلب زیر آتش گرفت.

ورود ستون جدید ارتش ترکیه به ادلب

همچنین منابع سوری از ایجاد مرکز نظامی از سوی نیروهای روسیه در ورودی شهر «سراقب» در نزدیکی جاده ادلب و به فاصله 50 متری از محل استقرار ارتش سوریه در این منطقه خبر دادند . این منابع با اشاره ایجاد مرکز نظامی جدید ترکیه در شهر «قسطون» در «سهل الغاب» در شمال غربی «حماه» اعلام کردند: یک ستون جدید از نظامیان ترکیه از گذرگاه «کفرلوسیون» مرزی با «لواء اسکندرون» وارد اراضی سوریه شده است و به سمت مناطق استقرار ارتش ترکیه در «جبل الزاویه» در جنوب ادلب رفته است.

 

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان