تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
طراحی سایت سازمند
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
طراحی سایت سازمند

بازگشایی محور‌های مسدود‌شده بر اثر کولاک در گلستان

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گرگان و آق‌قلا از بازگشایی تمامی محور‌های این استان خبر داد و گفت: تمامی محور‌های اصلی و فرعی استان گلستان که دیشب بر اثر بارش برف و باران مسدود شده بودند با تلاش راهداری گلستان بازگشایی شدند.

به گزارش تابناک به نقل از فارس، علی گلبینی‌مفرد اظهار کرد: تمامی محور‌های اصلی و فرعی استان گلستان که دیشب بر اثر بارش برف و باران مسدود شده بودند با تلاش نیرو‌های امدادی و راهداری استان گلستان بازگشایی شدند.

*بارش 70 سانتیمتری برف در محور‌های گلستان

وی تصریح کرد: با شروع بارش برف، نیرو‌های راهداری به صورت مستمر در مسیر کوهستانی توسکستان به شاهکوه و شاهکوه به شاهرود به طول 80 کیلومتر مشغول عملیات برف‌روبی و نمک‌پاشی در جاده‌ها بودند.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گرگان و آق‌قلا از بارش برف سنگین در محور‌های کوهستانی این استان خبر داد و ابراز کرد: امروز شاهد بارش حدود 70 سانتیمتری برف در محور‌های استان گلستان بودیم.

*شهروندان گلستانی از تجهیزات زمستانه استفاده کنند

گلبینی‌مفرد از یخبندان بودن جاده‌های استان گلستان خبر داد و خاطرنشان کرد: بر اثر بارش شدید برف به شهروندان گلستانی توصیه می‌کنیم که از تردد‌های غیرضرور در محور‌های کوهستانی پرهیز کنند و در صورت رفتن به این محور‌ها حتما از زنجیرچرخ استفاده کنند.

وی اظهار کرد: شهروندان گلستانی در صورتی که قصد تردد در مسیر‌های کوهستانی را دارند حتما تجهیزات زمستانه را همراه داشته باشند تا دچار مشکلات در مسیر راه نشوند.

گفتنی است در 24 ساعت گذشته 107 دستگاه ماشین‌آلات راهداری در محور‌های کوهستانی به انجام عملیات راهداری پرداختند و 107 نفر نیرو نیز بکارگیری شد.

120 خودرو در این مدت کمک‌رسانی شده و 2 هزار و 149 کیلومتر مسیر نیز عملیات برف‌روبی شکل گرفته است.

گفتنی است پیش از این طرح زمستانه پلیس برای برقراری امنیت ترافیکی مطلوب در جاده‌ها از جمله محور‌های کوهستانی و برفگیر گلستان اجرایی شد.

اجرای طرح زمستانه یکی از طرح‌هایی است که به همپوشانی و خدمت‌رسانی بهتر دستگاه‌های امدادی کمک می‌کند.

پلیس راه با 210 نیرو در قالب 91 تیم در محور‌های مواصلاتی و به ویژه جاده‌های کوهستانی و برفگیر استان فعال خواهد بود.

300 نیرو در قالب 30 اکیپ و 160 دستگاه تجهیزات راهداری با پیش‌بینی استفاده از 10 هزار تن شن و نمک در طرح زمستانه پلیس فعالیت خواهند کرد.

جمعیت هلال احمر گلستان 16 پایگاه ثابت امداد و نجات جاده‌ای و کوهستان، دو پایگاه موقت و 13 مرکز پاسخگویی کنترل حوادث با مشارکت بیش از 100 نفر از امدادگران کار کمک‌رسانی را بر عهده خواهند داشت.

طرح زمستانه دستگاه‌های امدادی و انتظامی در حدود یک‌هزار و 600 کیلومتر از محور‌های مواصلاتی استان که بیش از 700 کیلومتر آن جاده‌های کوهستانی است، با بکارگیری یک‌هزار نفر نیروی انسانی، 400 دستگاه وسیله نقلیه و 2 فروند بالگرد اجرا می‌شود.
بر اساس این گزارش، سه محور خوش ییلاق، توسکستان و پارک ملی گلستان از مهمترین محور‌های مواصلاتی استان هستند که در حادثه برف و کولاک 24 ساعت گذشته، این سه محور به دلیل شدت بارش برف از عصر روز گذشته مسدود شده بود که با تلاش راهداران از صبح امروز به صورت کامل بازگشایی شد و امکان تردد در آن‌ها وجود دارد.
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان