تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
طراحی سایت سازمند
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
طراحی سایت سازمند

پیش‌بینی یک فعال بازار از آینده قیمت طلا و سکه/ دلیل نوسان چیست؟

از ابتدای هفته جاری روند قیمت‌ها در بازار سکه و طلا صعودی شده و به نظر می رسد تا پایان معاملات امروز نوسانات شدید نرخ‌ها در این بازار ادامه یابد.

پیش‌بینی یک فعال بازار از آینده قیمت طلا و سکه/ دلیل نوسان چیست؟

به گزارش خبرآنلاین، نوسان نرخ ارز سبب شد تا سکه امامی مرز 10 میلیون و 700 هزار تومان را رد کند و نسبت به روز گذشته 35 تا 40 هزار تومان بر قیمت هر گرم طلای 18 عیار افزوده شود.

بیشتر بخوانید: 

کاهش تقاضا برای طلای آب شده در بازار

تحولات امریکا طلا را گران کرد/تقاضای سکه در بازار افزایش یافت

تاثیر اتفاقات اقتصادی بر افزایش قیمت سکه

نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر درباره چرایی افزایش نرخ فلزات گرانبها در بازار داخلی به خبرآنلاین گفت: علت این مساله را فقط باید عاما اقتصادی دانست و آن افزایش نرخ ارز و به ویژه قیمت دلار است که در جریان معاملات امروز صبح حدود 500 تومان بر آن افزوده شد.

با توجه به شرایط فعلی بعید است نرخ سکه به 11 میلیون تومان برسد

محمد کشتی آرای تصریح کرد: این در حالی است با توجه به تعطیلی امروز بازارهای جهانی، قیمت انس جهانی تغییری نداشته است، بنابراین باید گفت افزایش نرخ ارز سبب بالارفتن طبیعی نرخ طلا در بازار شده است.

وی افزود: در حالی که روز گذشته روند نرخ‌ها در بازار نزولی بود اما امروز این روند افزایشی شده است به همین ترتیب شاهد افزایش نرخ انواع سکه در بازار هستیم و در کنار آن قیمت طلا با افزایش همراه بوده است.

وی پیش بینی کرد: فکر می کنم اگر این روند ادامه داشته باشد تا آخر وقت امروز قیمت های جدیدی خواهیم داشت.

وی درباره میزان تغییر قیمت سکه و طلا نسبت به روز گذشته توضیح داد: بر قیمت سکه 400 هزار تومان افزوده شده، نیم سکه به طور متوسط 150 هزار تومان افزایش ،‌هر گرم طلای 18 عیار حدود 35 تا 40 تومان بالاتر رفته و در مجموع باید گفت روند تمام قیمت ها در این بازار صعودی بوده است.

حرکت سکه به سمت کانال 11 میلیون تومان

کشتی آرای درباره احتمال رسیدن سکه به مرز 11 میلیون تومان در روز جاری بیان کرد:‌ خیر امروز قیمت سکه به 11 میلیون تومان نخواهد رسید اما اگر فردا با نرخ فعلی دلار قیمت انس جهانی تغییر کند که به اعتقاد بنده این اتفاق خواهد افتاد، شاهد افزایش ممکن است روز آینده قیمت سکه به 11 میلیون تومان برسد. وی تاکید کرد: با توجه به شرایط فعلی بعید است نرخ سکه به 11 میلیون تومان برسد.

قیمت انواع سکه و طلا در بازار

نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر اظهار کرد: انس جهانی 1856 دلار است و در نیمه روز نرخ هرسکه بهار آزادی 10 میلیون و 300 هزار تومان، هر سکه امامی 10 میلیون و 720 هزار تومان،‌نیم سکه 5 میلیون و 800 هزار تومان، ربع سکه 3 میلیون و 750 هزار تومان، سکه های یک گرمی 2 میلیون و 250 هزار تومان  داد و ستد شد .

وی افزود: هر مثقال طلا 4 میلیون و 610 هزار تومان، هر گرم طلای 18 عیار نیز یک میلیون و 64 هزار و 500 تومان و هر گرم طلای 24 عیار هم یک میلیون و 418 هزار تومان ارزش‌گذاری شده است.

میزان حباب سکه

این فعال بازار طلا و جواهر درباره میزان حباب سکه گفت: حباب سکه اکنون در محدوده 350 هزار تومان قرار دارد و در روزهای پایانی هفته گذشته شاهد تخلیه حباب انواع سکه بودیم اما باید توجه داشت در مواقعی که قیمت ها در حال افزایش است، حباب هم افزایش می یابد زیرا به نوعی تعادل عرضه و تقاضا بر هم می ریزد و باعث ایجاد حباب می شود.

وضعیت معاملات فلزات گرانبها

کشتی آرای درباره میزان خرید و فروش ها و معاملات در بازار سکه و طلا توضیح داد: به نسبت هفته‌های گذشته میزان معاملات در 2 روز اخیر با کاهش همراه بوده است، شاید ثابت ماندن قیمت طلا سبب کاهش انگیزه داد و ستدها شود اما امروز و همزمان به صعودی شدن قیمت ها به نظر می رسد روند معاملات در حال بهتر شدن است.

223224

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان