تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
طراحی سایت سازمند
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
طراحی سایت سازمند

نظر متفاوت زالی درباره آبی شدن تهران

خبرگزاری مهر: علیرضا زالی، گفت: طی 24 ساعت گذشته تعداد کسانی که در بخش‌های سرپایی به مراکز درمانی ما مراجعه کرده‌اند حدود 4100 نفر بوده است که اگر با هفته‌های قبل مقایسه کنیم آمار مراجعان سرپایی نسبت به هفته گذشته با خیز خیلی ملایم افزایش پیدا کرده است.

زالی با بیان اینکه مجدداً در 24 ساعت گذشته میزان بستری در تهران از مرز 1900 عبور کرده است، گفت: تقریباً در طول هفته گذشته میزان بستری بین 1600 تا 1800 نفر در نوسان بود، ولی دیروز مجموعه بستری استان تهران 1936 نفر بوده و لذا از مرز 1900 عبور کردیم. همچنین طی روز گذشته تعداد کسانی که به عنوان مریض جدید کرونایی مراجعه کردند حدود 260 مورد بوده که نسبت به 24 ساعت گذشته رشد 1.4 دهم درصدی و نسبت به 24 ساعت ماقبل آن رشد 3.6 درصدی را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه آرام آرام میزان مراجعین جدید در بخش‌های بستری در حال افزایش است، اظهار کرد: تعداد بیماران بستری در بخش مراقبت‌های ویژه نسبت به هفته قبل بین نیم تا یک درصد افزایش پیدا کرده است.

به گفته زالی، شاخص مرگ و میر و میزان عمومی بستری با موج بلندی تغییر نکرده است و طبیعتا ممکن است این تغییر آمار‌ها گذرا و یا بالعکس شروع یک خیز جدید باشد. البته باید در نظر داشته باشیم که تغییر شاخص مرگ و میر بین 30 تا 40 روز بعد از تغییر سایر شاخص‌ها خود را نشان می‌دهد.

وی در خصوص علت کمتر شدن میزان بیماری، توضیح داد: افزایش میزان همکاری مردم، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و پوشش ماسک و همچنین افزایش سطح دانش عمومی و بهداشتی مردم در این مساله اثرگذار است. نکته بعدی اینکه تردد‌های شبانه کاهش پیدا کرده و مقدار زیادی الگوی زیست شبانه در تهران تغییر پیدا کرده که همین مسئله در آمار مرگ و میر‌ها موثر است.

زالی در واکنش به با سخنان یکی از مسئولین پایتخت در مورد آبی شدن تهران، گفت: وضعیت تهران از هفته گذشته تغییر چشمگیری نداشته است بنابراین شرایط در پایتخت بر همین اساس ادامه پیدا خواهد کرد و تهران کماکان زرد است تا زمانی که ستاد ملی مقابله با کرونا، وضعیت جدیدی را اعلام کند.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان