زیورآلات گلیمی
طراحی سایت سازمند
زیورآلات گلیمی
طراحی سایت سازمند

غضنفرآبادی:دولت هر چقدر بتواند کف ارز را پایین بیاورد

خبرگزاری مهر: حجت‌الاسلام موسی غضنفرآبادی با تاکید بر ضرورت ورود مسئولان برای بازگشت ارز‌های صادراتی، اظهار داشت: کمیسیون تلفیق مجلس در جریان بررسی لایحه بودجه، ارز 4200 تومانی را حذف کرد تا حداقل از رانت جلوگیری شود و دیگر شاهد تکرار این اتفاق نباشیم که عده‌ای ارز دولتی را بگیرند و آن را به بیت‌المال بازنگردانند.

وی بیان کرد: مقامات دستگاه قضا وعده داده‌اند که موضوع برخورد با بدهکاران ارزی به صورت جدی دنبال می‌شود و دولت هم اگر در این زمینه کوتاهی کند، قطعاً قوه قضاییه پیگیری می‌کند تا ان‌شاالله این موضوع به سرانجام برسد و ارز‌های صادراتی به بیت‌المال بازگردد.

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه حفظ حقوق ملت ضروری است و بر این اساس حتماً ارز‌های صادراتی به بیت‌المال بازگردانده می‌شود، تصریح کرد: اقدامات جدی دستگاه قضا در مقابله با فساد، نشان می‌دهد که حتماً قوه قضاییه پای این موضوع هم محکم می‌ایستد و با متخلفان ارزی برخورد می‌کند.

غضنفرآبادی با اشاره به حذف ارز 4200 تومانی در لایحه بودجه سال 1400 از سوی کمیسیون تلفیق مجلس، گفت: تجربه نشان داده است که ارز 4200 تومانی یا هر ارزی که به صورت ویژه باشد، فسادزاست و هم به دست مردم نمی‌رسد و هم متاسفانه پشت آن اتفاقات ناگواری رخ می‌دهد.

نماینده مردم بم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه البته مجلس و کمیسیون تلفیق هیچ کف و سقفی را برای نرخ ارز تعیین نمی‌کنند، تصریح کرد: دولت هر چقدر بتواند کف ارز را پایین بیاورد، مجلس حرفی ندارد و این موضوع کاملاً بستگی به عملکرد دولت دارد.

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی به دنبال آن است که دیگر ارز به صورت چند نرخی وجود نداشته باشد.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر