تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
طراحی سایت سازمند
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
طراحی سایت سازمند

تکنولوژی جدید نمایشگر گلکسی S۲۱ اولترا مصرف باتری را کاهش می‌دهد

با وجودی که چند هفته‌ای از رویداد رونمایی پرچمداران سری گلکسی S۲۱ می‌گذرد، سامسونگ به تازگی برگ برنده دیگری از گلکسی S۲۱ اولترا، پرچمدار تمام عیار خود رو کرده است. براساس اعلام این شرکت، نسخه اولترا این خانواده از نمایشگر کم مصرف OLED بهره می‌برد که تا ۱۶ درصد به بهبود مصرف انرژی کمک می‌کند.

تکنولوژی جدید نمایشگر گلکسی S21 اولترا مصرف باتری را کاهش می‌دهد

با وجودی که چند هفته‌ای از رویداد رونمایی پرچمداران سری گلکسی S21 می‌گذرد، سامسونگ به تازگی برگ برنده دیگری از گلکسی S21 اولترا، پرچمدار تمام عیار خود رو کرده است. براساس اعلام این شرکت، نسخه اولترا این خانواده از نمایشگر کم مصرف OLED بهره می‌برد که تا 16 درصد به بهبود مصرف انرژی کمک می‌کند.

گلکسی S21 اولترا نه تنها در بین پرچمداران این سری از نمایشگر 120 هرتز بهره می‌برد؛ بلکه براساس اعلام سامسونگ مجهز به نمایشگر کم مصرف OLED با فناوری جدیدی است. با این حساب این گوشی هوشمند تنها دستگاه بازار است که توانسته چنین فناوری را به رخ بازار بکشد.

سامسونگ ادعا می‌کند که نمایشگر کم مصرف OLED این گوشی هوشمند، شفافیت و درخشندگی خوبی دارد و در عین حال به بهینه کردن مصرف انرژی کمک می‌کند. پنل‌های OLED برخلاف فناوری به کار برده شده در سایر نمایشگرها، نیازی به منبع نور جداگانه ندارند. در این نمایشگرها، وقتی جریان الکتریکی برقرار می‌شود، ماده‌ای آلی از جنس کربن، می‌تواند نور مرئی تولید کند.

سامسونگ در نمایشگر جدید OLED گلکسی S21 اولترا، راهکار جدیدی را توسعه داده که با کمک آن الکترون‌ها با سرعت و سهولت بیشتری می‌توانند در لایه‌های آلی نمایشگر OLED حرکت کنند. این رویکرد باعث می‌شود که نمایشگر از شفافیت بیشتری برخوردار باشد و در عین حال انرژی کمتری مصرف کند.

نمایشگر OLED کم مصرف گلکسی S21 اولترا تا 16 درصد به کاهش مصرف انرژی کمک می‌کند. نمایشگر، یکی از مهمترین المان‌های گوشی‌های هوشمند است و کره‌ای‌ها سعی کرده‌اند تا با فرآیندی جدید مصرف انرژی نمایشگر OLED گوشی 5G جدید خود را بهبود ببخشند تا کاربران بتوانند از طول عمر بیشتر باتری بهره ببرند.

باتوجه به اینکه دستگاه‌های 5G معمولا مصرف باتری بیشتری دارند و کاربران چنین گوشی‌های هوشمندی تمایل زیادی به مشاهده محتوای تصویری از خود نشان‌ می‌دهند، 16 درصد بهینه شدن مصرف انرژی می‌تواند برای چنین کاربرانی بسیار هیجان انگیز باشد.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان