تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
زیورآلات گلیمی
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
زیورآلات گلیمی

نیروهای انسانی ماهر و آموزش دیده مسیر توسعه خوزستان را هموار می کنند

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان خوزستان گفت: استان در مسیر توسعه نیازمند نیروی انسانی ماھر و آموزش دیده در رشته ھای دارای بازار کار است.

نیروهای انسانی ماهر و آموزش دیده مسیر توسعه خوزستان را هموار می کنند

به گزارش خبرنگار خبرآنلاین از اهواز، عبدالنبی سواعدی ظهر امروز در دومین جلسه شورای مهارت استان خوزستان با بیان اینکه نیروی انسانی آموزش دیده رکن اصلی توسعه به شمار می رود، اظهار کرد: بایستی صنعت، دانشگاه و بخش مهارت آموزی ھمراه و ھمگام با یکدیگر حرکت کنند. 

وی افزود: با توجه به وجود صنایعی چون نفت، گاز، پتروشیمی و فولاد و پروژه ھای بزرگ در پتروشیمی و فولاد در استان و توسعه it و  itc لازم است تا نسبت به آموزش نیروی انسانی ماھر در رشته ھای مرتبط برنامه ریزی شود.  

وی با اشاره به اینکه فرمانداران سطح استان به عنوان رئیس شورای مهارت شهرستان هستند، تصریح کرد: برنامه ریزی در جهت آموزش نیروی انسانی ماهر در رشته های مرتبط ضمن بالا بردن اهمیت شورای مهارت شهرستانی می تواند در همگرایی ارائه آموزش های مهارتی توسط دستگاه های اجرایی ذیربط و شناسایی ظرفیت های بالقوه هر شهرستان در باب اشتغال زایی و برنامه ریزی لازم در راستای ارائه آموزش های مهارتی در این حوزه نقش مهمی داشته باشد.

به اعتقاد مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان خوزستان، نخبه پروری عامل ایجاد انگیزه در میان جوانان است و لذا برگزاری مسابقات ملی مهارت بسیار حائز اهمیت است.

سواعدی، ضمن در خواست به جهت حمایت مادی و معنوی از اجرای مسابقات به ویژه جوانان نخبه و دارای رتبه مهارتی، یادآور شد: با بهره مندی از ظرفیت و توانایی این جوانان می توان در توسعه استان از خروج مغزهای مهارتی به خارج کشور جلوگیری کرد.

وی ابراز امیدواری کرد با هم افزایی بین بخشی وهمکاری شرکای مهارتی بتوان اهداف مهارتی که منجر به توسعه کارآفرینی، اشتغال و در نهایت پیشرفت استان شود محقق شود.

48 

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر