زیورآلات گلیمی
طراحی سایت سازمند
زیورآلات گلیمی
طراحی سایت سازمند

راه‌اندازی ‌تاکسی‌هوایی در فرودگاه اراک

خط تاکسی هوایی (ایرتاکسی) با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به زودی در فرودگاه اراک راه‌اندازی می‌شود و هواپیما تاکسی این طرح تا ۶۰۰ کیلومتر پرواز دارد.

به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، مدیر فرودگاه اراک سه‌شنبه 5 اسفند گفت: ظرفیت مسافر ایرتاکسی اراک برای هر سفر شهری هفت نفره پیش بینی شده و شهرهای استان مرکزی، تهران، اصفهان همدان و حتی استان‌های شمالی را تا 300 مایل پوشش می‌دهد. در نشست اخیر ستاد توسعه هوانوردی عمومی، شرکت «آرام» متقاضی راه‌اندازی خط تاکسی هوایی در اراک شد و برای سرمایه‌گذاری در فرودگاه اراک اقدام کرده است.

رحیم حسین‌نسب افزود: در شرایط اقتصادی کنونی ورود به بازارهای جدید نیاز همه کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ است و با توجه به همه‌گیری ویروس کرونا و تاثیر آن بر افت شدید درآمدهای صنعت هوانوردی راه‌اندازی تاکسی هوایی عاملی در سرعت بخشی به امور است.

وی درخصوص مزایای استفاده از تاکسی‌هوایی خاطرنشان‌کرد: استفاده از هواپیما در مسیرهای مختلف پرواز بدون استفاده از برنامه پروازی است که علاوه بر صرفه‌جویی در زمان و هزینه، نیازهای بخش‌های مختلف را پوشش می‌دهد و همچنین سرعت بالای حرکت، پرسنل اندک و بهره‌وری زیاد، مصرف سوخت پایین، انعطاف‌پذیری بالا و سوق دادن صنعت هوانوردی به همه مناطق کشور و منطقه، از جمله مزایای استفاده از این صنعت است.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر