تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

غنی: جنگ افغانستان با اسلامیت هیچ‌ ارتباطی ندارد

رییس ‌جمهوری افغانستان می‌گوید جنگ افغانستان با اسلام، حقانیت و انسانیت هیچ ارتباطی ندارد.


به گزارش تابناک به نقل از شفقنا؛ محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان امروز (شنبه، 9 اسفند) در برنامه گرامی داشت از روز ملی سرباز این کشور، جنگ جاری در افغانستان را غیر مشروع خواند و گفت:« دشمنان افغانستان و طالباان فکر می‌کنند که دولت را سقوط دهند و خاک کشور را تقسیم کنند، اما نیروهای امنیتی و دفاعی ظرفیت کافی دفاع از کشور را دارند و این را در میدان جنگ ثابت کرده‌اند.»

اشرف غنی در این مراسم همچنین افزود که نیروهای امنیتی و دفاعی کشور بیش از 90 درصد از عملیات ضد هراس افگنی را انجام می‌دهند.

به گفته وی،‌ نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان در صدر مبارزه با تروریزم قرار دارند و امنیت جهان را در برابر این پدیده تامین می‌کنند.

رییس جمهور افغانستان با اشاره به گمانه‌زنی‌ها در مورد حکومت موقت گفت که «مردم افغانستان رئیس‌جمهور دولت را انتخاب کرده‌اند و حکومت آینده نیز با انتخاب مردم به وجود خواهد آمد».

وی تصریح کرد: «بر اساس قانون دوره جمهوریت مشخص است و برای حکومت جدید نیاز است رضایت مردم در نظر گرفته شده و با اراده مردم به وجود آید».

آقای غنی همچنین گفت که نیروهای امنیتی و دفاعی کشور تطبیق کننده قانون اساسی در کشور است و انتخابات شفاف در کشور با وجود این نیروها ممکن شده است.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر