تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

لاوروف: آینده شورای اروپا به توانایی آن در حفظ استقلال بستگی دارد

وزیر امور خارجه روسیه برای شورای اروپا "وحدت، ثبات و ثبات در دستیابی به اهداف تعیین شده در منشور خود به سود همه اروپاییان" آرزو کرد.

لاوروف: آینده شورای اروپا به توانایی آن در حفظ استقلال بستگی دارد

به گزارش اسپوتنیک، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه، در پیامی به دبیرکل شورای اروپا ماریا پیچینوویچ-بوریک به مناسبت 25 امین سالگرد ورود فدراسیون روسیه به این سازمان بیان داشت: آینده شورای اروپا به این بستگی دارد که آیا بتواند استقلال خود را حفظ کند و در چارچوب رویکردهای بلوک عمل نکند.

لاوروف افزود: تجربه سالهای اخیر نشان می دهد که جلوگیری از تبدیل شدن مجلس شورا به عرصه تسویه حساب ها چقدر مهم است. از تحمیل اسناد غیر توافقی خودداری کنید. در تلاش برای فعالیت دادگاه حقوق بشر اروپا بدون تعصب سیاسی و عقیدتی فعالیت کنید.

وزیر خخارجه همچنین خاطرنشان کرد، که در زمینه مبارزه با همه گیری کرونا، توانایی سازمان به ویژه در متحد کردن تلاش های کشورها در زمینه بهداشت و به اشتراک گذاری یکی از بهترین روش ها است.

وی گفت: هیچ محاسبات ژئوپلیتیکی یا اقتصادی نباید بالاتر از منافع حفاظت از سلامت شهروندان خود باشد.

لاوروف تأکید کرد: اقتدار شورای اروپا به دلیل عدم واکنش به نمونه هایی از نقض حقوق بشر از جمله تبعیض جمعیت روس و روسی زبان در اوکراین و کشورهای بالتیک، در حال تزلزل است.

رئیس وزارت امور خارجه روسیه افزود: این سازمان که در ویرانه های جنگ جهانی دوم ظهور کرد، نباید بی تفاوت به مظاهر تجدیدنظر طلبی تاریخی و اعتلای همدستان نازی نگاه کند.

لاوروف همچنین سالگرد پیچینوویچ-بوریک را تبریک گفت و برای اتحادیه اروپا "وحدت، ثبات و همبستگی در دستیابی به اهداف تعیین شده در منشور خود به نفع همه اروپاییان" آرزو کرد.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر