تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

بستری یک هزار و ۵۰۰بیمار کرونایی در خوزستان

۵۶ درصد میزان ابتلا به کرونا در خوزستان ویروس انگلیسی است.

به گزارش «تابناک» به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز خوزستان، سخنگوی ستاد مدیریت بیماری کرونا در خوزستان گفت: از 10تا16 بهمن ماه امسال سیر افزایش مبتلایان به بیماری کوئید19 در استان صورت گرفت.

دکتر فرهاد ابول نژادیان افزود:هم اکنون 56درصد ابتلای کرونا در استان ویروس انگلیسی وسوش غالب این بیماری در استان می‌باشد.

وی ادامه داد: این ویروس قدرت بیماری زایی و مرگ و میر بالایی دارد و بر خلاف گونه قبلی که علائم آن بین پنج تا هفت روز خود را نشان می‌داد، ویروس انگلیسی 48ساعت به بعد خود را بروز می‌دهد.

سخنگوی ستاد مدیریت بیماری کرونا در خوزستان بیان کرد: از مردم عزیز درخواست می‌شود در صورت بروز علائمی همچون آبریزش بینی، گلودرد، بی حالی و تب سریعا به مراکز درمانی مراجعه کنند، زیرا هر گونه از این علائم کرونا است مگر آنکه خلافش ثابت شود.

دکتر ابول نژادیان با اشاره به اینکه در صورت زود مراجعه کردن به مراکز درمانی می‌توان با دارو بیماری را کنترل کرد گفت:هم اکنون یک هزار و 500بیمار کرونایی در بیماستان‌ها و 366نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند و 60بیمار نیز بدحال هستند.

سخنگوی ستاد مدیریت بیماری کرونا در خوزستان با اشاره به اینکه علیرغم قرمز بودن شرایط کرونا شاهد شلوغی‌ها در سطح شهر‌ها هستیم افزود: روز شنبه تصمیمات جدیدی در خصوص محدویتهای کرونایی در نشست ستاد کرونا مورد بررسی قرار می‌گیرد.

دکتر ابول نژادیان ادامه داد: در راستای اجرای مصوبات ستاد کرونا 10هزار بازرسی از اماکن مختلف دولتی و اصناف انجام که تا کنون 4هزار و 200 اخطاریه صادر، یک هزار و 100واحد صنفی و هشت شعبه بانکی پلمب شده اند.

وی بیان کرد: همچنین اطلاع رسانی و آگاه سازی از طریق صداوسیما، خبرگزاری‌ها، مطبوعات، فضای مجازی و همچنین نشست با شیوخ و بزرگان طوایف در خصوص رعایت دستورالعمل های بهداشتی و مقابله با بیماری کرونا انجام می‌شود.

سخنگوی ستاد مدیریت بیماری کرونا در خوزستان با اشاره به اینکه سه دستگاه اکسیژن ساز بزرگ در بیمارستانهای گلستان، امام خمینی و رازی نصب و یک دستگاه دیگر برای نصب در بیمارستان سینا در حال ارسال می باشد ادامه داد: در تماس یا وزیر بهداشت، با توجه به وجود بیماران خاص در استان خواستار افزایش سهمیه واکسن کرونا شدیم و ترزیق این واکسن به جانبازان در استان شروع شده است.

دکتر ابول نژادیان گفت:در شرایطی قرار داریم که باید از میان جان و مال یکی را انتخاب کنیم و برای ما اولویت حفظ سلامتی شهروندان است و در این زمینه باید همگان مشارکت و همیاری داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه 123نفر از مدافعان سلامت به کرونا مبتلا شده اند افزود: حفظ این سرمایه‌ها بسیار ارزشمند و مهم است.

سخنگوی ستاد مدیریت بیماری کرونا در خوزستان بیان کرد: در طرح شهید سلیمانی 20هزار نفر از کادر پزشکی، هلال احمر و بسیج اقشار مشارکت که در این طرح بیمار شناسایی و از تمامی افراد مرتبط با این بیمار تست سریع گرفته می‌شود.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر