تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

ساخت فیلمنامه آنتونیونی پس از ۴۰ سال

فیلمنامه ای که «میکل آنجلو آنتونیونی» در دهه ۷۰ موفق به ساخت آن نشد، پس از چندین سال در ایتالیا و برزیل مقابل دوربین خواهد رفت.

ساخت فیلمنامه آنتونیونی پس از 40 سال

فیلمنامه ای که «میکل آنجلو آنتونیونی» در دهه 70 موفق به ساخت آن نشد، پس از چندین سال در ایتالیا و برزیل مقابل دوربین خواهد رفت.

به گزارش ایسنا به نقل از ورایتی، «آنتونیونی» کارگردان بزرگ سینمای ایتالیا، فیلمنامه ای با عنوان «Technically Sweet» در اوج دوران حرفه ای خود نوشته بودو قرار بود این فیلمنامه را در بین فیلم های «نقطه زابریسکی» (1970) و «مسافر» (1975) به سینما بیاورد اما در نهایت در سال 1980 از ساخت این فیلم منصرف شد و آن را به «ییگریس ریستوم» سپرد که به عنوان دستیار کارگردان با «آنتونیونی» همکاری می کرد.

«ریستوم» عمر کوتاهی داشت و نتوانست این فیلمنامه را بسازد و حالا قرار است پس از گذشت چند دهه فرزندش «آندرس ریستوم» که ساخت فیلم هایی چون «کشورم» و «روی دیگر بهشت» را در کارنامه دارد این فیلمنامه را به پرده نقره ای برساند.
«انریکا آنتونیونی» همسر «میکل آنجلو آنتونیونی» نیز قرار است به عنوان یکی از تهیه کنندگان با این پروژه همکاری کند.

داستان این فیلمنامه درباره روزنامه نگاری است که در حال سپری کردن تعطیلات به صورت ناگهانی دچار یک بحران هستی گرایی می شود و در نهایت سفری ماجراجویانه را در دل جنگل های آمازون آغاز می کند که در واقع زندگی او را تعریف می کند.

«انریکا آنتونیونی» در باره ساخت فیلمنامه به جای مانده از همسرش گفت: «رها کردن ساخت یک فیلم برای او بسیار دردناک بود. در آن زمان ایده فیلم بسیار پیشگامانه بود و او نمی توانست از لحاظ فنی ایده خود را پیاده کند».

این فیلم قرار است طبق ایده خود «آنتونیونی» در جزیره ساردینای ایتالیا و جنگل های آمازون در برزیل مقابل دوربین برود و بر اساس اعلام تهیه کنندگان، فیلمبرداری آن در سال 2023 آغاز خواهد شد.

«میکل آنجلو آنتونیونی» فعالیت سینمایی خود را از ابتدای دهه 1940 میلادی آغاز کرد و پس از ساخت چند فیلم کوتاه و بلند، اولین موفقیت بین‌المللی خود را در سال 1960 با فیلم «ماجرا» رقم زد که در جشنواره‌ کن با استقبال همراه شد و سپس موفقیت‌های جهانی‌اش را با «شب» (1961) و «کسوف» (1962) ادامه داد. این سه‌ فیلم با توجه به شباهت در سبک و موضوع که هرسه به نگرانی‌های بشر امروز پرداخته‌اند، عموما به سه‌گانه‌های آنتونیونی معروف هستند.

اولین فیلم رنگی بنیان‌گذار سینمای مدرن ایتالیا در سال 1964 با نام «صحرای سرخ» ساخته شد که این فیلم نیز به گونه‌ای ادامه‌ این سه‌گانه محسوب می‌شود.

آنتونیونی یک سال بعد از ساخت «صحرای سرخ»، اولین فیلم‌ انگلیسی‌ زبان خود را با عنوان «آگراندیسمان» ساخت که موفقیت زیادی کسب کرد.

«راز اوبروالد» (1980)، «فراسوی ابرها» (1995) و«اورس» (2004) از جمله دیگر فیلم‌های این سینماگر مهم سینمای ایتالیا و جهان است.

«آنتونیونی»در طول بیش از نیم قرن فعالیت سینمایی جوایز متعددی چون جایزه افتخاری آکادمی اسکار، جایزه نخل طلای جشنواره کن برای «آگراندیسمان»، جایزه خرس طلایی جشنواره‌ برلین برای فیلم «شب»، دو جایزه‌ ویژه هیات داوران کن برای «کسوف» و «ماجرا» و جایزه‌ یوزپلنگ طلایی جشنواره‌ فیلم لوکارنو برای «گریه» دریافت کرد.

اشتراک گذاری در:

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر