جراحی زیبایی بینی
خرید از آمازون
جراحی زیبایی بینی
خرید از آمازون

آغاز تولید آی‌فون ۱۲ در هند

تولید اپل سال گذشته پس از اعتراضات خشونت‌آمیز کارگران کارخانه ویسترون در هند، ضرر کرد. اما به‌نظر می‌رسد این شرکت تایوانی مشکلاتی که وجود داشته را حل کرده است.

آی‌فون 12
 

اپل در راستای افزایش ظرفیت تولید در دومین بازار بزرگ تلفن هوشمند جهان، تولید آی‌فون 12 را در هند آغاز کرد. شرکت فاکسکان که تولیدکننده قراردادی محصولات اپل است، مدل آی‌فون 12 را در هند مونتاژ می‌کند، اما درحال‌حاضر مدل‌های دیگر آی‌فون 12 شامل پرو، پرو مکس و مینی در این کشور تولید نمی‌شوند.

این اقدام نشان می‌دهد که هند به قطبی برای تولیدکنندگان جهانی تلفن هوشمند تبدیل شده است. سامسونگ، شیائومی، اوپو، ویوو و وان پلاس بیش از نیم دهه است درحال تولید مدل‌های تلفن هوشمند خود در هند هستند و ظرفیت تولیدشان را طی سال‌های اخیر افزایش داده‌اند.

دهلی نو برای جذب غول‌های جهانی، تخفیف‌های مالیاتی به شرکت‌ها برای تولید محصولاتشان در این کشور عرضه کرده و در ماه‌های اخیر با جدیت بیشتری این تلاش‌ها را دنبال کرده است.

اپل مونتاژ برخی مدل‌های آی‌فون را در سال 2017 در هند آغاز کرد و نخستین مدلی که مونتاژ شد آی‌فون SE بود با این حال در سال‌های نخست، شرکای قراردادی اپل تنها مدل‌های قدیمی‌تر آی‌فون را در هند تولید می‌کردند. تحلیلگران برآورد کرده‌اند که اپل در راستای کاهش وابستگی به چین، قصد دارد 7 تا 10 درصد از تولید آی‌فون را به هند منتقل کند.
 
این شرکت آمریکایی سال گذشته فروشگاه آنلاین در هند راه‌اندازی کرد و امسال نخستین فروشگاه خود در این کشور را افتتاح کرد.

تولید اپل سال گذشته پس از اعتراضات خشونت‌آمیز کارگران کارخانه ویسترون در هند، ضرر کرد. اما به‌نظر می‌رسد این شرکت تایوانی مشکلاتی که وجود داشته را حل کرده است. ویسترون ماه گذشته اعلام کرد درحال استخدام کارگر بوده و به‌زودی تولید در کارخانه اش که نزدیک بانگلور قرار دارد را ازسرخواهد گرفت.
 
براساس گزارش تک کرانچ، اپل تنها 2 درصد از بازار تلفن هوشمند هند را در اختیار دارد، اما رشدش در ماه‌های اخیر افزایش پیدا کرده است.
 
طبق اعلام شرکت‌های تحقیقاتی کانترپوینت و سایبرمدیا ریسرچ، اپل در سه ماهه منتهی به دسامبر بیش از 5/ 1 میلیون دستگاه آی‌فون در هند فروخت که بر مبنای سالانه 100 درصد رشد داشت و بهترین 3 ماهه این شرکت تا به این تاریخ بود.

به گفته جایانت کولا، تحلیلگر ارشد شرکت کانورجنس کاتالیست، برخلاف شرکت‌های خارجی متعددی که محصولات و خدماتشان را به قیمت پایین در هند عرضه می‌کنند، اپل صرفا روی بخش کوچکی از جمعیت این کشور متمرکز شده که قادر به خرید محصولات گران قیمت هستند؛ و اگرچه سال‌ها زمان برد، اما اپل بخش کوچکی از این بازار رو تصاحب کرد که رو به رشد است.
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان