پماد درمان بواسیر
وردپرس 24
پماد درمان بواسیر
وردپرس 24
بست ویکی

ایلان ماسک ثروتمندترین فرد جهان شد

ایلان ماسک، مدیر و سهامدار بزرگ خودروسازی تسلا روز پنجشنبه 7 ژانویه از سوی نشریه بلومبرگ به‌عنوان قروتمندترین شخص جهان معرفی شد.

سبقت میزان ثروت ایلان ماسک از جف بزوس، مدیر شرکت آمازون در پی رشد چشمگیر سهام شرکت تسلا در بازارس بورس وال استریت حاصل شد. آقای ماسک مالک 18 درصد سهام این شرکت تولید خودروهای برقی است.

زندگینامه ثروتمندان جهان راز ثروتمندان درباره خودروسازی تسلا خودروسازی تسلا ثروتمندان ابر میلیاردر ایلان ماسک چگونه ثروتمند شد ایلان ماسک ثروتمندترین فرد جهان

جف بزوس از سال 2017 تاکنون همواره ثروتمندترین فرد جهان به‌ شمار می‌رفت. پس از وی بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت و برنار ارنو، مالک شرکت تولیدات لوکس مونه هنسی لویی ویتون، در جایگاه‌های دوم و سوم این رده‌بندی قرار داشتند.

روز پنجشنبه ارزش سهام تسلا پس از یک دوره رشد در سال 2020، به یک‌بار در بورس وال استریت بالا رفت. به این‌ترتیب میزان ثروت ایلان ماسک در این روز معادل 188/5 میلیارد دلار تخمین زده می‌شود. این در حالی است که ثروت جف بزوس، با وجود اوجگیری فعالیت‌های آمازون در پی شیوع ویروس کرونا، یک میلیارد و 500 میلیون دلار کمتر از ایلان ماسک است.

زندگینامه ثروتمندان جهان راز ثروتمندان درباره خودروسازی تسلا خودروسازی تسلا ثروتمندان ابر میلیاردر ایلان ماسک چگونه ثروتمند شد ایلان ماسک ثروتمندترین فرد جهان

ایلان ماسک که علاوه بر تسلا، مدیریت شرکت دانش‌بنیان اسپیس ایکس را بر عهده دارد، احتمالا سود سهام خود را به سرعت در این شرکت تحقیقات فضایی و برای پیشبرد برنامه‌های بلندپروازانه، به‌ویژه سفر به مریخ هزینه خواهد کرد. او همچنین متعهد شده است تا بخش از بزرگی از دارایی‌های خود را در طرح‌های عام‌المنفعه هزینه کند. با این همه به نظر می‌رسد به‌ویژه پرداخت‌های خیریه، همانطور که خود ماسک هم گفته است، در سال‌های آینده و پس از «ثبات کامل شرکت تسلا» عملی شود.

منبع : برترین ها

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان