تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

حافظه اس‌اس‌دی ای‌دیتا XPG GAMMIX S۷۰ Blade معرفی شد

ای‌دیتا مدل جدیدی از حافظه‌های پرسرعت سری XPG GAMMIX را به نام S۷۰ Blade معرفی کرده است که با سرعت خوانش ۷۴۰۰ مگابایت بر ثانیه یکی از سریع‌ترین حافظه‌های جهان به‌شمار می‌رود. این مدل با طراحی باریک و وزن کم، انتخاب خوبی برای اولترابوک‌ها محسوب می‌شود.

حافظه اس‌اس‌دی ای‌دیتا XPG GAMMIX S70 Blade معرفی شد

ای‌دیتا مدل جدیدی از حافظه‌های پرسرعت سری XPG GAMMIX را به نام S70 Blade معرفی کرده است که با سرعت خوانش 7400 مگابایت بر ثانیه یکی از سریع‌ترین حافظه‌های جهان به‌شمار می‌رود. این مدل با طراحی باریک و وزن کم، انتخاب خوبی برای اولترابوک‌ها محسوب می‌شود.

شرکت ای‌دیتا (ADATA) محصولات گیمینگ و رده‌بالای خود را با نام تجاری XPG عرضه می‌کند. حافظه XPG GAMMIX S70 Blade در واقع نسخه جدید مدل S70 است که سال گذشته معرفی شده بود و عنوان سریع‌ترین حافظه SSD جهان را یدک می‌کشید. این مدل حالا بسیار باریک‌تر و سبک‌تر شده تا به‌راحتی در دستگاه‌های مختلف به‌کار گرفته شود. ضخامت این حافظه بدون هیت‌سینک فقط 3.3 میلی‌متر است و با هیت‌سینک به 4.3 میلی‌متر می‌رسد. برای مقایسه، مدل S70 به فضای 15 میلی‌متری برای نصب نیاز داشت. وزن این حافظه هم فقط 7 گرم است که با اضافه شدن هیت‌سینک به 10 گرم می‌رسد. با نصب این هیت‌سینک، دمای کارکرد حافظه تا 20 درصد کاهش خواهد یافت.

طبق اطلاعات موجود در وب‌سایت سازنده، دیگر مشخصات این حافظه با نسل قبل تفاوت چندانی نکرده است. این حافظه با فرم‌فکتور M.2 2280 و سازگار با درگاه PCIe Gen4x4 طراحی شده و از حافظه فلش 3D NAND استفاده می‌کند. حداکثر سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات در این محصول به‌ترتیب به 7400 و 6400 مگابایت بر ثانیه می‌رسد. ای‌دیتا حداکثر سرعت خواندن و نوشتن تصادفی اطلاعات این مدل را هم به‌ترتیب 650 و 740 هزار IOPS اعلام کرده است. طول عمر این محصول بر اساس معیار TBW هم 1480 ترابایت است.

حافظه SSD ای‌دیتا مدل XPG GAMMIX S70 Blade در دو مدل 1 و 2 ترابایتی عرضه شده و در حوزه‌های مختلف از جمله گیمینگ، رندرینگ و سیستم‌های متصل به شبکه‌های سریع مثل 5G کاربرد دارد.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر