تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

گزارش ویدیویی: بزرگ‌ترین هک‌های اطلاعاتی قرن ۲۱

حتما متوجه شده‌اید که اخیرا هکرها اطلاعات مربوط به ۵۰۰ میلیون کاربر فیسبوک را به طور رایگان در فضای آنلاین منتشر کردند

گزارش ویدیویی: بزرگ‌ترین هک‌های اطلاعاتی قرن 21

حتما متوجه شده‌اید که اخیرا هکرها اطلاعات مربوط به 500 میلیون کاربر فیسبوک را به طور رایگان در فضای آنلاین منتشر کردند. این اطلاعات شامل 533 میلیون کاربر از 106 کشور می‌شود. «مایک کلارک» مدیر محصول فیسبوک نشت عظیم اطلاعات حدود 530 میلیون کاربر فیسبوک را پذیرفت ولی تاکید کرد که این اطلاعات از روی خود سایت استخراج شده و از طریق هک به دست نیامده است. این اتفاق یکی از بزرگ‌ترین هک های اطلاعاتی تاریخ محسوب می‌شود. با پیشرفته شدن زندگی‌هایمان و اضافه شدن کامپیوترها و اینترنت به آن ترس‌هایمان هم تغییر کرده‌اند. شاید در گذشته دزدی تنها به یک اتفاق فیزیکی ختم میشد.

اما این روزها ممکن است هیچ خطری جانتان را تهدید نکند و باز هم اطلاعات و حساب‌های بانکی شما مورد تعرض قرار گیرند. حتی اگر شما نیز کاملا مراقب اطلاعاتتان باشید، باز هم این امکان وجود دارد تا شرکت‌های مختلف نتوانند از اطلاعات ارزشمند شما مراقبت کنند. البته این نشت اطلاعات از فیسبوک طبیعتا اولین و آخرین باری نیست که اتفاق افتاده. شرکت‌های دیگری نیز بوده‌اند که نتوانسته‌اند از اطلاعات شخصی کاربران به درستی نگه‌داری کنند. درنتیجه هکرها سراغشان رفتند و این اطلاعات را روی فروشگاه‌های مختلف دارک‌وب در اختیار عموم قرار دادند.

تماشای ویدیو از آپارات:

تماشای ویدیو از یوتیوب:

طی سال‌های گذشته شرکت‌های متعددی با هجوم هکرها مواجه شده‌اند. درنتیجه لیستی بزرگ از هک های اطلاعاتی قرن 21 به دست آمده که ثابت می‌کند هیچوقت نمی‌توانیم به امنیت وبسایت‌های مختلف اعتماد کنیم. ذکاوت هکرها یا وجود یک حفره امنیتی چندان اهمیتی ندارد. مهم این است که اطلاعات میلیون‌ها و حتی میلیاردها کاربر طی این هک های اطلاعاتی به بیرون درز کرده است. با ما همراه باشید تا با بزرگ‌ترین هک های اطلاعاتی قرن بیست و یک آشنا شوید.

بیشتر بخوانید:

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر