تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

گوشی‌های سامسونگ احتمالا به لرزشگیر پیشرفته سنسور شیفت مجهز می‌شوند

آیفون ۱۲ پرو مکس اولین تلفن هوشمندی بود که در دوربین اصلی خود از لرزشگیر سنسور شیفت استفاده کرد. این فناوری به جای تثبیت لنز به تثبیت سنسور دوربین می‌پردازد تا تصاویر باثبات‌تر و باکیفیت‌تری را به وجود بیاورد. حالا گزارش شده که سامسونگ هم می‌خواهد به سراغ استفاده از همین فناوری در گوشی‌های خود برود.

گوشی‌های سامسونگ احتمالا به لرزشگیر پیشرفته سنسور شیفت مجهز می‌شوند

آیفون 12 پرو مکس اولین تلفن هوشمندی بود که در دوربین اصلی خود از لرزشگیر سنسور شیفت استفاده کرد. این فناوری به جای تثبیت لنز به تثبیت سنسور دوربین می‌پردازد تا تصاویر باثبات‌تر و باکیفیت‌تری را به وجود بیاورد. حالا گزارش شده که سامسونگ هم می‌خواهد به سراغ استفاده از همین فناوری در گوشی‌های خود برود.

به گزارش وب‌سایت GalaxyClub، سامسونگ در حال کار روی فناوری لرزشگیر دوربین سنسور شیفت است، اما آیا این خبر با شایعه همکاری سامسونگ و شرکت «الیمپوس» ارتباطی دارد؟ غول فناوری کره‌ای سال‌هاست که در گوشی‌های خود از لرزشگیر اپتیکال استفاده می‌کند و به‌تازگی حتی گلکسی A52 را هم با این فناوری تولید کرده. منتها در آن روش هدف ممانعت از لرزش لنز است..

در فناوری سنسور شیفت از لرزش خود سنسور دوربین جلوگیری می‌شود. با این کار می‌توانید با ثبات بالاتری عکاسی کنید و خروجی باکیفیت‌تری داشته باشید. منبع گزارش امروز می‌گوید سامسونگ چند وقتی است که کار روی لرزشگیر سنسور شیفت را آغاز کرده است.

شبکه مخابراتی 5G

البته این فناوری ممکن است تا سال آینده به گوشی‌های سامسونگ راه پیدا نکند. این شرکت معمولا فناوری‌های بزرگ دوربین خود را در سری پرچمداران گلکسی اس معرفی می‌کند. هفته پیش شایعه شد که سامسونگ در حال همکاری با برند الیمپوس است که تجربه خوبی در زمینه تولید دوربین‌های مجهز به لرزشگیر سنسور شیفت دارد.

متاسفانه در حال حاضر اطلاعات زیادی در این باره در دسترس نیست و فقط می‌توانیم گمانه‌زنی کنیم. حتی اگر سامسونگ با الیمپوس وارد همکاری نشود، باز هم دور از ذهن نیست که آن‌ها از این فناوری استفاده کنند. چون اپل امسال تمام مدل‌های آیفون را به لرزشگیر سنسور شیفت مجهز می‌کند و طبیعی است که رقبای اندرویدی هم نخواهند در این رقابت عقب بمانند.

سامسونگ به عنوان بزرگ‌ترین فروشنده موبایل دنیا و رقیب شماره یک اپل، مطمئنا بهترین گزینه برای پیشگام شدن در این مسیر است و اگر این فناوری را در گلکسی اس 22 دیدیم، نباید چندان تعجب کنیم.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر