تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

جلال حسینی رکورد پیرمردها را شکست!

فروغ بی‌پایان یک کاپیتان

دنیای‌اقتصاد : داستان مثل همیشه بود؛ مهاجمان پرسپولیس نتوانستند موقعیت‌های‌شان را گل کنند و نهایتا نوبت یک نفر از خطوط دیگر رسید که جور آنها را بکشد

به هر تقدیر چهارشنبه‌شب گذشته ضربه بغل پا و فنی جلال باعث شد پرسپولیس با برتری یک بر صفر برابر الوحده، گام نخست را در لیگ قهرمانان آسیا به سلامتی بردارد. این گل از دو جهت برای حسینی ارزش‌های مضاعف فردی هم داشت. فضیلت اول، به‌ثمر رسیدن آن برابر تیمی با هدایت تن‌کاته بود. این مربی هلندی سه سال پیش هدایت الجزیره امارات را بر عهده داشت. جلال حسینی در بازی رفت حاضر نبود و آنها برنده شدند. پیش از مسابقه برگشت، خبرنگاران از تن‌کاته در مورد بازگشت جلال پرسیدند و او جواب داد: «خب برگردد؛ مگر سوپرمن است؟» از قضا حسینی آن روز در دقیقه نود گل پیروزی پرسپولیس و حذف الجزیره را زد تا لقب سوپرمن را به خودش اختصاص بدهد. این‌بار هم جلال با گلزنی به الوحده با هدایت تن‌کاته نشان داد به کابوس تمام‌عیار این مربی تبدیل شده است.

دیگر ارزش فردی این گل هم آن بود که حالا جلال حسینی 39 ساله به مسن‌ترین بازیکن ایرانی تاریخ لیگ قهرمانان تبدیل می‌شود که در این تورنمنت موفق به گلزنی شده است. این رکورد پیش‌تر با 38 سال در اختیار مهدی رجب‌زاده بود. جلال حسینی تاکنون در دو مقطع 220 بازی برای پرسپولیس انجام داده تا از این نظر در رده هفتم فهرست پرسابقه‌ترین بازیکنان تاریخ باشگاه قرار بگیرد. او در پرسپولیس 11‌بار هم موفق به گلزنی شده؛ پنج گل طی 6فصل قبلی و 6 گل در همین فصل جاری که تازه می‌تواند افزایش هم پیدا کند! بله؛ او در آستانه چهل‌سالگی از هر زمان دیگری گلزن‌تر شده است.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر