تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

حذف آداپتور برق از جعبه آی‌فون‌های‌ جدید

ایسنا: شرکت اپل اعلام کرد تصمیمش برای توقف عرضه آداپتور برق به همراه محصولاتی نظیر آی‌فون ۱۲ در مصرف ۸۶۱ هزار تن فلزات شامل مس، روی و قلع صرفه‌جویی خواهد کرد.

این شرکت آمریکایی اعلام کرد حذف آداپتور برق اجازه می‌دهد جعبه آی‌فون 12 کوچک‌تر شود و این شرکت این دستگاه‌ها را به شکل کارآمدتری ارسال کند و ظرفیت پالت‌های مخصوص حمل جعبه‌های آی‌فون 12 حدود 70 درصد بیشتر خواهد شد.

 

 این شرکت در گزارش پیشرفت محیط‌زیستی 2021 خود که سال مالی 2020 را تحت پوشش قرار می‌دهد، ادعای مذکور را مطرح کرد. اپل سال گذشته انتشار دی‌اکسیدکربن حاصل از فعالیت‌هایش را به 6/ 22 میلیون تن در مقایسه با 1/ 25 میلیون تن در سال 2019 کاهش داد. همچنین مصرف انرژی را 9/ 13 میلیون کیلووات ساعت کاهش داد.

لیزا جکسون، نایب‌رئیس محیط‌زیست، سیاست و ابتکارهای اجتماعی اپل در مقدمه این گزارش اظهار کرد: به‌عنوان یک شرکت ما با فوریت بیشتری نسبت به گذشته برای ایجاد یک آینده قوی‌تر و سالم‌تر برای سیاره و مردم‌مان اقدام کرده‌ایم. در سال 2020 این به معنای پیشرفت واقعی در مبارزه علیه تغییرات اقلیمی بوده است. اپل به یک شرکت کربن خنثی برای فعالیت‌های جهانی خود تبدیل شده و متعهد است تا سال 2030 کل ردپای خود از زنجیره تامین گرفته تا استفاده از محصولاتی که این شرکت تولید می‌کند را خنثی کند. محصولاتی که اکنون استفاده می‌کنیم مواد بازیافتی بیشتری نسبت به گذشته دارند که شامل استفاده 40 درصد مواد بازیافتی در مک‌بوک ایر با صفحه نمایش رتینا و 99 درصد تنگستن بازیافتی در آی‌فون 12 و سری ششم اپل‌واچ است.

در این گزارش خاطرنشان شده است این کار در لابراتوار بازیافت مواد اپل در تگزاس برای بازیافت موادی مانند عناصر خاکی نادر، فولاد و تنگستن از آی‌فون‌های بازیافتی انجام گرفته است. اپل اعلام کرد یک تن موادی که روبات تجزیه‌کننده دیزی از آی‌فون‌ها جمع‌آوری کرده است، به اندازه 150 تن سنگ معدنی استخراج شده، طلا و مس داشته است. این شرکت همچنین اعلام کرد با این اقدامات 39 هزار تن زباله الکترونیکی سال گذشته به گورستان‌های زباله راه پیدا نکرد. تراشه M1 اپل برای کارآمدی بیشتر نیرو طراحی شده و این شرکت اعلام کرده استفاده از این پردازنده در مک‌مینی مجموع تاثیر کربن این سیستم را 34 درصد کاهش می‌دهد. در این بین به دلیل سوئیچ به آداپتوری که مصرف نیروی بهینه‌تری دارد، نسل هشتم ‌آی‌پد، 66 درصد انرژی کمتری از آنچه رتبه‌بندی انرژی استار ایجاب می‌کند، نیاز خواهد داشت. حدود 12 سال گذشته اپل میانگین مصرف انرژی در محصولاتش را 70 درصد کاهش داده است.

براساس گزارش انگجت، گزارش اپل همچنین به ابتکارهایی اشاره کرده که پیش از این شناخته شده بودند مانند دیتاسنترهای اپل که به‌طور کامل از برق تجدیدپذیر استفاده می‌کنند و سرمایه‌گذاری اخیر به ارزش 200 میلیون دلار که این شرکت برای حذف دی‌اکسید‌کربن از جمله از طریق جمع‌آوری کربن انجام داده است.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر