تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
خرید از آمازون
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
خرید از آمازون

بررسی احتمالات صعود آبی پوشان؛

تنها حالت برخورد استقلال به پرسپولیس در آسیا/ احتمال برخورد تراکتور با پرسپولیس در صورت صدرنشینی یا حذف استقلال! +جدول

با صعود قطعی پرسپولیس به عنوان تیم اول و شکست السد و برد تراکتور، برخورد استقلال و پرسپولیس بسیار محتمل تر از قبل شد!

سرویس ورزش مشرق - با انجام دیدارهای شب اول هفته پایانی لیگ قهرمانان آسیا تکلیف صعود قطعی 3 تیم شارجه امارات، النصر عربستان و پرسپولیس به عنوان تیم اول و الوحده امارات به عنوان یکی از 3 تیم برتر دوم گروه های پنجگانه مشخص شد و تکلیف صعود 4 تیم دیگر به نتایج 4 دیدار شب آخر این مسابقات گره خورد.

تراکتور با شکست شارجه و السد با شکست برابر النصر در لیست انتظار صعود قرار دارند و در دو گروه دیگر هم الهلال و استقلال تاجیکستان در گروه A و استقلال و الدحیل و الاهلی عربستان در گروه C هنوز شانس صدرنشینی و صعود به عنوان تیم دوم برتر را دارند.

جمعه شب و در آخرین مسابقات دور گروهی در گروه اول استقلال تاجیکستان به مصاف آلمالیق ازبکستان قعرنشین خواهد رفت و الهلال عربستان با شباب الاهلی حذف شده مصاف خواهد داد. در این گروه استقلال تاجیکستان با 10 امتیاز و به خاطر عملکرد بهتر در بازی رودررو بالاتر از الهلال 10 امتیازی در صدر ایستاده است. دو تیم با یک تساوی هم به مرحله بعد صعود خواهند کرد.

اما در گروه سوم استقلال نماینده ایران با نتایج به دست آمده در دیدارهای پنجشنبه شب، برای صعود فقط باید الشرطه را ببرد. در صورت برد استقلال، اگر الاهلی موفق به شکست الدحیل شود یا دو تیم مساوی کنند، استقلال به عنوان صدرنشین صعود می کند و در صورت برد الدحیل، شاگردان مجیدی به عنوان تیم دوم به مرحله بعد خواهند رفت.

دربی آسیایی در یک صورت محقق می شود!

اما با توجه به جدول اعلامی از سوی AFC و 10 احتمال برخورد تیم های صعود کننده به هم در مرحله یک هشتم نهایی احتمال برگزاری دربی آسیایی که 5 حالت ممکن احتمال داشت اتفاق بیفتد (حالت های 1,4,5,7,10) حالا تنها در یک صورت و آن هم در حالت 5 اتفاق خواهد افتاد؛ اگر استقلال موفق به شکست الشرطه عراق شود و الاهلی عربستان هم الدحیل قطر را ببرد در آن صورت استقلال به عنوان تیم اول و الاهلی به عنوان تیم دوم صعود خواهند کرد و طبق جدول تیم اول گروه C یعنی استقلال قطعا با تیم اول گروه E که پرسپولیس خواهد بود دیدار می کند. (این احتمال در جدول با کادر مشخص شده است)

تنها حالت برخورد استقلال به پرسپولیس در آسیا/ برخورد تراکتور با پرسپولیس در صورت صدرنشینی یا حذف شاگردان مجیدی! +جدول

در حالت های 1 و 4 و 7 که تیم دوم گروه C به پرسپولیس می خورد هم با دوم شدن احتمالی استقلال امکان داشت اما با صعود قطعی الوحده امارات این حالت ها به علت وجود نداشتن تیم دوم گروه E در بین تیم های صعود کننده این 3 حالت خود به خود منتفی می شوند.

در حالت 10 نیز در صورت صعود استقلال و السد قطر و الوحده امارات به عنوان تیم های برتر دوم محقق می شد اما چون السد تفاضل گلش از تراکتور کمتر است حتی در صورت باخت پرگل الهلال و استقلال تاجیکستان که غیرممکن هم به نظر می رسد شرط صعودش محقق نمی شود چرا که با شکست آن دو تیم و صعود تیم دوم گروه C (از بین استقلال و الاهلی و الدحیل) قرعه صعود به نام تیم دوم گروه B یعنی تراکتور خواهد خورد و السد قطعا در این حالت صعود نخواهد کرد.

دیدار احتمالی و تقریبا بعید پرسپولیس با تراکتور در صورت حذف یا اول شدن استقلال!

به گزارش مشرق، اگر شرایط صعود تراکتور به عنوان یکی از 3 تیم برتر دوم مهیا شود پرسپولیس بر اساس جدول در دو حالت ممکن است با شاگردان خطیبی برخورد کند (حالت 2 و 9). اما با توجه به صعود قطعی تیم دوم گروه E حالت 2 خود به خود منتفی شده و تنها حالت 9 امکان پذیر خواهد بود. اما این برخورد تنها در صورتی اتفاق می افتد که از گروه استقلال تنها یک تیم صعود کند و السد با رخ دادن یک اتفاق غیرممکن موفق به صعود شود؛ یعنی الهلال عربستان و استقلال تاجیکستان با نتایج پرگل به تیم های سوم و چهارم گروه ببازند!

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان