تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
طراحی ارزان سایت
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
طراحی ارزان سایت

آشنایی با برش لیزر آهن

کم کم با پیشرفت تکنولوژی در صنایع، روش‌های نوینی برای برش آهن ابداع شدند که بهترین و بی‌نقص‌ترین آن‌ها تکنولوژی برش لیزر آهن می‌باشد.

آهن از فلزات بسیار پر کاربرد در صنعت است که به منظور استفاده در صنایع مختلف باید در شکل و ابعاد و ضخامت خاصی برش بخورد. در گذشته برای برش آهن از نیروهای انسانی بسیاری استفاده می‌کردند و به صورت دستی این فلز را برش می دادند که معایب فراوانی داشت. کم کم با پیشرفت تکنولوژی در صنایع، روش‌های نوینی برای برش آهن ابداع شدند که بهترین و بی‌نقص‌ترین آن‌ها تکنولوژی برش لیزر آهن می‌باشد. برش ورق آهن با لیزر از جهات بسیاری مورد تایید و استاندارد شناخته شده است. با وجود قیمت گران برش لیزر آهن این روش به قدری مطلوب است که صنایع مختلفی را جذب خود کرده است. برای آشنایی بیشتر با این دستاورد با ما همراه باشید.

برش لیزر آهن چگونه انجام می‌شود؟

این روش برای برش قطعات آهنی مانند صفحه و لوله کاربرد دارد. برای برش ورق آهن با لیزر ابتدا باید طرح مورد نظر طراحی شود. میزان ظرافت مهم نیست، چون برش لیزر آهن برای تمام طرح‌های ظریف نیز استفاده می‌شود. بعد از این طرح آماده شده، دستگاه آماده برش می‌شود. تمام جوانب برش مانند نوع، شکل، ابعاد، ضخامت و غیره باید در طرح کاملا مشخص باشند. این برش توسط اشعه نور لیزر انجام می‌شود. به این صورت که اشعه نور با گرما و حرارت بالایی که دارد روی صفحه آهنی اثر گذاشته و آن را برش می‌دهد. این کار با سرعت و دقت بسیار بالایی انجام می‌شود. در نهایت خروجی کار نیز بسیار باکیفیت است. از این جهت تکنولوژی برش لیزر آهن برای برشکاری آهن و قطعات فلزی بسیار ایده‌آل است. این برش برای قطعات ۵ تا ۲۰ میلی متر کاربرد دارد.

مزایای استفاده از برش لیزر آهن

قطعا در هر کاری شیوه، قاعده و تکنولوژی‌ای که باعث پیشرفت و پیشبرد کار شود، بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. روش برش لیزر آهن  نیز جزو شیوه‌های رایج در صنعت برشکاری فلزات است. این برش مزایای بسیاری دارد. دقت و ظرافت بسیار بالای کار، اصلی‌ترین مزیت این برش است. از سایر ویژگی‌های این روش برشکاری می‌توان به صرفه جویی در زمان  و نیروی انسانی اشاره کرد. چون در زمان کمی برش‌های زیادی توسط دستگاه لیزر انجام می‌شود  و همچنین بیشترین حجم کار را دستگاه انجام می‌‌دهد و نیروی انسانی به حداقل می‌رسد و انرژی زیادی اتلاف نمی‌شود.

برای برش آهن با لیزر به جا به جابی صفحات نیازی نیست حتی می‌توان روی صفحه مورد نظر حکاکی انجام داد. با این روش هیچ گونه پلیسه آهن تولید نمی‌شود و می‌توان حداکثر استفاده را از محصولات اولیه برد. شما می‌توانید شکل‌های دلخواه و حتی پیچیده را به کمک این روش برش دهید. میزان خطا در روش  برش ورق آهن با لیزر به صفر می‌رسد و این موضوع بسیار قابل تحسین است. از آن جا که ضایعاتی هنگام برش لیزر آهن  باقی نمی‌ماند، بعد از اتمام کار نیازی به تمیز کاری نیست.

محصولات بسیار متنوع و نامحدودی را می‌توان به این شیوه برش داد و تولید کرد. برش قطعات صنعتی، قطعات ماشین آهن، قطعات دکوری، آهن مورد نیاز برای نمای ساختمان، لوازم آسانسور، لوازم خانگی، درب‌های ورودی ساختمان، درب پارکینگ و غیره را می‌توان به وسیله برش لیزر آهن انجام داد. علاوه بر آن این روش برای انواع ورق آهنی مانند: ورق آهن سیاه، ورق آهن سفید، ورق آهن اسید شور، ورق آهن روغنی و غیره نیز به کار گرفته می‌شود و محدودیتی ندارد.

چگونه از خدمات برش لیزر آهن بهره مند شویم؟

اگر آشنایی با این روش برشکاری فکرهای خلاقانه‌ای را در ذهن شما پرورانده است و در این راستا به قطعاتی برش خورده ظریف و دقیقی نیاز دارید، بهتر است از یک مجموعه معتبر، خدمات مورد نیاز را دریافت کنید. هر چند که استفاده از برش لیزری، دقت، ظرافت و کیفیت محصول را برای مصرف کننده آن به ارمغان می‌آورد اما نیروی انسانی ماهر و کاربردی نیز می‌تواند بر نتیجه مطلوب و کیفیت کار بیفزاید. شما می‌توانید با مراجعه به سایت پارسیان لیزر خدمات لازم در این زمینه اعم از طراحی، مشاوره برای انتخاب طرح و اجرای دقیق طرح‌ها و همچنین تحویل به موقع سفارش را با هزینه معقول و متناسب دریافت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر کافی است وارد سایت شده و ارتباط مستقیم برقرار کنید. هیچ محدودیتی از لحاظ میزان پذیرش سفارشات وجود ندارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به آدرس parsianlaserco.com مراجعه نمایید.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان