تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
طراحی ارزان سایت
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
طراحی ارزان سایت

۳ معیار انتخاب دکتر متخصص درد چیست ؟

ورزش کردن مداوم و اصولی و انجام حرکات سبک به مدت چند دقیقه در طول روز، کمک شایانی در حفظ سلامتی داشته و بهترین سن برای این کار سنین نوجوانی و جوانی خواهد بود که سلامتی دوران کهنسالی را نیز به ارمغان خواهد آورد.

همه افراد در طول روز فعالیت‌های مختلفی را انجام می‌دهند. هر کسی با توجه به نوع کار و حرفه و فعالیت خود، ساعت‌ها در محیط کاری مشغول تلاش برای امرار معاش می‌باشد. برخی از کارها مثل کارهای اداری تقریباً به صورت پشت میزنشینی و ثابت بوده و برخی کارها نیز همراه با تحرکات کمتر مانند مغازه‌داری و بیشتر مانند فعالیت‌های ورزشی و به صورت مداوم و چندین ساعت در طی روز انجام می‌شود. هر نوع تحرک و فعالیتی همراه با یک سری قاعده و اصولی همراه است که اگر درست رعایت نشود عوارض دردهای مختلفی در اجزای بدن نمایان خواهد شد که برای رفع و درمان باید به پزشک و متخصص درد مراجعه کرد. اگر به دردهای زودگذر و اولیه توجه و اهیمتی داده نشود و ه بموقع به متخصص درد مراجعه نگردد چه بسا ممکن است این دردهای به‌ ظاهر ناچیز در دراز مدت به عوارض ناخوشایندی در بدن تبدیل شوند.

از این حیث لازم است بدانیم که برای انجام هر نوع فعالیت و کاری، داشتن بدنی سالم و پرانرژی جزء گزینه‌های اصلی محسوب می‌شود. برای هر عارضه غیرعادی که در بدن بروز پیدا می‌کند و تکرارپذیر می‌باشد، باید در اولین فرصت به متخصص درد مراجعه تا به موقع تحت درمان قرار بگیرد و از عوارض بیشتر آن پیشگیری گردد. مطب دکتر شمس مکانی است که کلیه دردهای جانبی در آن شناسایی شده و با طول درمان‌های مختلف درمان می‌شود. در این نوشتار سعی خواهیم کرد دلایل و عوارض برخی درد‌هایی که بیشتر افراد دچار آن می‌شوند را بررسی و با راهنمایی و طبابت مطب دکتر شمس به درمان آن‌ها اشاره‌ای داشته باشیم.

برای چه دردهایی باید به متخصص درد مراجعه کرد؟

بسیاری از افراد برخی از راحتی‌ حالت‌های ایستادن، نشستن و یا خوابیدن غیراصولی را بر سلامت خود ترجیح می‌دهند که با عدم رعایت درست آن‌ها، موجب احساس دردهای ظاهری در نواحی مختلف بدن مانند گردن، کمر، لگن، زانو، پاها، سر و ... خواهند شد. اگر این حالت‌ها ادامه‌دار باشد و توجهی به آن‌ها نشود موجب دردسرهای دیگر و حادتری خواهد شد. کارمندانی که بصورت مداوم پشت میز می‌نشینند و اغلب امور جاری و فعالیت‌هایشان با رایانه انجام می‌شود به‌ علت نشست طولانی پای سیستم و عدم تحرک کافی و لازم، به مرور زمان دردهایی را در نواحی چشم، سر، گردن، کمر، زانوها و مفاصل دست خواهند شد که لازم است با مشورت با متخصص درد، ضمن مشاوره‌گیری راه‌های درست و اصولی نشستن را یاد بگیرند تا سلامتی و نشاط خود را حفظ نمایند.

متخصص درد با توجه به تجربه‌ای که دارد ضمن آسیب شناسی موضع درد و تشخیص علل آن، راهکارهای مختلفی را برای رها شدن از آن پیشنها می‌دهد که هم راهکارهای استفاده از قرص و دارو می‌باشد و هم راهکارهای تمرین عملی و برخی حرکات اصولی ساده که تکرار و انجام مداوم روزانه به  خلاصی شدن از دردهای مزمن و آزاردهنده خواهد کاست.

اما بروز و ظهور دردی در مفاصل و اجزای بدن صرفاً به‌علت پشت میز نشینی نخواهد بود. افراد زیادی وجود دارند که به صورت خود درمانی اقدام به انجام برخی حرکات ورزشی و تمرینات هوازی برای لاغر شدن می‌نمایند و از آنجایی که با اصول علمی و درست حرکات ورزشی آشنایی ندارند پس از مدتی نه تنها این که در آن رشته ورزشی نتیجه‌ای نخواهند گرفت و به مقصود خود دست نخواهند یافت، بلکه آسیب‌هایی را نیز به بدن خود وارد خواهند کرد. بسیاری از پیاده‌روی‌های غیراصولی و استفاده از کفش‌های نامناسب برای پیاده‌روی تا عدم توجه به مسیر طی شده و عدم تنظیم میزان سرعت با تعداد ضربان قلب و ... هر کدام عارضه‌ای را در بدن بجای خواهد گذاشت که حتماً در این خصوص لازم است به متخصص درد مراجعه و مشاوره و راهنمایی‌های مناسب را دریافت کرد.

نکته دیگری که برای آن لازم است به متخصص درد مراجعه کرد، بدنبال عوارض و احساس درد و کوفتگی به‌ علت افتادن از بلندی یا خوردن به زمین بروز می‌کند. در ابتدای اتفاق به علت گرم بودن بدن، این درد یا احساس نمی‌شود یا این که شدت آن به اندازه‌ای نیست که مصدوم را مجاب به مراجعه به پزشک نماید اما بی‌توجهی آن باعث می‌شود پس از چند روز، ضمن تشدید شدن، به نواحی اطراف جزء حادثه دیده نیز سرایت و مشکلاتی را به‌ وجود بیاورد.

هستند ورزشکارانی که به صورت تخصصی در یک رشته ورزشی مورد علاقه و به صورت مداوم فعالیت می‌کنند و بعضاً در حین ورزش دچار کشش‌های عضلانی و یا احساس درد در برخی مفاصل به‌ علت شدت کشش و حرکات سنگین می‌شوند. این افراد نیز برای تداوم سلامتی و ادمه‌دار بودن پرداختن به فعالیت و نشاط و ورزش مورد علاقه حتماً بایستی تحت نظر پزشک مخصوص و متخصص درد باشند و هرگونه درد ناخواسته‌ای را بموقع درمان نموده تا پیوستگی و تداوم فعالیت داشته باشند.

بیشتر دردهایی که در مواضع و نواحی لگن یا مفاصل زانوها بروز پیدا می‌کند مربوط به افراد با سن و سال بالا می‌باشد که در حین جوانی و بالندگی با عدم رعایت درست راه رفتن و یا افراد روستایی به سبب کار و فعالیت‌های بیش از حد و مداوم در مزاع کشاوزی یا جنگل و کوه و همچنین استفاده پیوسته و پایین و بالا رفتن زیاد از پله‌هایی با تعداد بالا در طول شبانه‌روز به آن عارضه دچار می‌شوند. این افراد نیز نباید این دردها را دست کم بگیرند و برای این که سلامت همیشگی پاها و مفاصل زانوی خود را داشته باشند شایسته است که با متخصص درد در ارتباط بوده و برابر راه‌کارها و مشاوره‌ای که از وی می‌گیرند طول مدت درمان خود را طی کرده و نعمت سلامتی را همیشه همراه خود داشته باشند.

کمر دردهای ناشی از بلند کردن اجسام سنگین و رعایت نکردن نحوه صحیح خم شدن و برداشتن اجسام از زمین و یا کارهایی که بطور مداوم با خم و راست شدن انجام می‌شود نیز از جمله عوارضی به شمار می‌روند که باید تحت نظر پزشک متخصص باشند. گاهاً سر دردهایی نیز در نواحی مختلف سر متوجه افراد در سنین مختلف می‌شود که علل مختلفی مانند کم‌خوابی، گرسنگی، ضرب‌دیدگی و ...  می‌تواند داشته باشد که درد هر قسمتی از ناحیه سر مربوط به علت خاصی می‌باشد و بهتر از قبل از هرگونه خود درمانی و استفاده نابجا و بدون مشورت با دکتر از آنتی بیوتیک‌ها، به متخصص درد مراجعه کرده تا ضمن شناسایی علت اصلی درد، با طول درمان در نظر گرفته شده، درد حادث شده را درمان کرد.

همیشه باید به یاد داشته باشیم که پیشگیری بهتر از درمان بوده و رعایت صحیح و اصولی هرگونه انجام فعالیت و تحرکی باید برابر قواعد خود صورت بگیرد تا سلامتی خود را همیشه بیمه نماییم. ورزش کردن مداوم و اصولی و انجام حرکات سبک به مدت چند دقیقه در طول روز، کمک شایانی در حفظ سلامتی داشته و بهترین سن برای این کار سنین نوجوانی و جوانی خواهد بود که سلامتی دوران کهنسالی را نیز به ارمغان خواهد آورد. داشتن مشاوری امین و آگاه متخصص درد و در ارتباط همیشگی بودن با وی نیز کمکی است تا با بهره‌گیری از مشاوره‌های مختلف ایشان، نشاط و سلامتی خود را تضمین نماییم.

آدرس : تهران – تقاطع دولت و کاوه جنوبی ابتدای خ وارسته پلاک۴۹طبقه۲واحد۷
۰۲۱۲۲۵۵۸۷۱۸
۰۲۱۲۲۵۵۸۶۰۲
۰۹۳۳۷۲۶۲۰۲۸

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان