تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
طراحی ارزان سایت
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
طراحی ارزان سایت

ادامه تبریکات به رئیس‌جمهور منتخب

دیدار ظریف با ابراهیم رئیسی

دنیای‌اقتصاد : سعید خطیب‌زاده، سخنگوی دستگاه دیپلماسی در نشست خبری این هفته خود گفت: «صبح روز گذشته به دعوت آقای رئیسی، آقای ظریف به دیدار ایشان رفت

در عین حال به گزارش خبرگزاری فارس خطیب‌زاده در پاسخ به سوالی درباره سیاست‌های دولت جدید درباره برجام و رویکرد رسانه‌های صهیونیستی در این زمینه تصریح کرد: «رویه رسانه‌های صهیونیستی شناخته شده است. آنها جز تخریب منتخبین ملت کار دیگری ندارند. فرقی هم ندارد چه کسی باشد، رویه آنها یکسان است.» وی اضافه کرد: «آقای رئیسی سال‌ها در پست‌های مختلف حضور داشت. ایشان سال‌ها در شورای‌عالی امنیت بودند. صدای عاقله نظام هستند. این گزارش‌ها بیشتر برای مشوه کردن تصویر ایران در خارج از کشور است. همه به‌زودی خواهند دید سیاست‌های ایران در چه مسیری مثل همکاری‌های اصولی و در تعامل ادامه خواهد یافت.»

رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امورخارجه با اشاره به تبریک‌ مقامات خارجی به رئیسی نیز گفت: «در 48 ساعت گذشته، 48 مقام ارشد بین‌المللی انتخاب رئیس‌جمهور منتخب را تبریک گفتند که از این تعداد، 24 نفر رئیس‌جمهور و رئیس دولت بوده، چهار نفر رئیس پارلمان و 18 شخصیت ارشد بین‌المللی بودند.» همچنین سیدعباس عراقچی، معاون سیاسی وزارت امورخارجه و رئیس هیات مذاکره‌کننده ایران در گفت‌وگو با شبکه NHK ژاپن با اشاره به پیروزی سیدابراهیم رئیسی در انتخابات ریاست‌جمهوری ایران گفت: «رئیسی فردی واقع‌بین و منطقی است. حتی بعد از انتقال دولت نیز موضع ایران تغییر نخواهد کرد.»

ادامه تبریکات به رئیس‌جمهور منتخب

از سوی دیگر به گزارش «ایسنا» به نقل از خبرگزاری شینهوا، شی‌جین‌پینگ رئیس‌جمهور چین روز دوشنبه در پیامی به ابراهیم رئیسی پیروزی وی را در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری ایران تبریک گفت.

رام نات کوویند، رئیس‌جمهور هند نیز در پیام تبریک خود به ابراهیم رئیسی گفت که اطمینان دارد در دوران ریاست‌جمهوری وی، روابط تهران و دهلی همچنان توسعه خواهد یافت. وی در پیام خود آورده است: «من اطمینان دارم که توسعه روابط نزدیک و گرم دوجانبه میان ایران و هند در دوران فعالیت شما کماکان تداوم خواهد داشت.» رئیس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین ریاست‌جمهوری نیز در پیامی انتخاب حجت‌الاسلام رئیسی را تبریک گفت.

همچنین به گزارش «ایسنا» به نقل از العهد، میشل عون، رئیس‌جمهور لبنان هم در پیامی به سیدابراهیم رئیسی انتخاب وی را به عنوان رئیس‌جمهور ایران تبریک گفت.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان