تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
طراحی ارزان سایت
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
طراحی ارزان سایت

دستگیری بیش از ۳ هزار سارق در گیلان طی ۳ ماه

رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان از اجرای ۱۲ مرحله طرح امنیت محله‌محور در محلات مختلف شهرستان‌های گیلان خبر داد و گفت: در ۳ ماه گذشته بیش از ۳۰۰۰ سارق دستگیر شدند.

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، سرهنگ محمد حجتی در جمع خبرنگاران امنیت محله‌محور را بخش مهمی از اقدامات پلیس پیشگیری در راستای انجام ماموریت‌ها عنوان و اظهار کرد: طی سه ماهه نخست امسال، 127 محله توسط کارشناسان انتظامی شناسایی و 12 مرحله طرح امنیت محله‌محور در این محلات اجرایی شد.

وی با بیان اینکه در سه ماه گذشته بیش از 3000 سارق، بیش از 6 هزار و 200 فروشنده موادمخدر و معتاد، 650 نفر از سربازان و مشمولان غایب، 700 نفر هنجارشکن و مزاحم آسایش و آرامش مردم و بیش از 190 نفر اتباع غیرمجاز دستگیر شدند، افزود: در این مدت، 3 هزار و 730 فقره انواع سرقت، بیش از 330 کیلوگرم انواع موادمخدر و حدود 94 هزار عدد انواع کالای‌های ممنوعه و قاچاق کشف شد.

رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان گیلان تصریح کرد: در این راستا پرونده قضائی تشکیل و افراد دستگیر شده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند.

این مقام انتظامی بیان کرد: طی 3 ماهه نخست امسال، 270 مورد کلاس آموزشی در سطح مساجد، ‌مدارس، مجتمع‌های تجاری، ‌مسکونی و اصناف سراسر استان از سوی رده‌های پلیس پیشگیری برگزار و ‌در همین راستا بیش از 1500 بسته آموزشی حاوی مطالب آموزشی، انتظامی و راه‌های پیشگیری از سرقت در بین جامعه هدف از طریق فضای مجازی با همکاری ادمین‌های شبکه‌های اجتماعی در شهرستان‌ها نشر و بازنشر داده شد.

سرهنگ حجتی به فعالیت 9 موسسه خدمات حفاظتی و مراقبتی در سطح استان اشاره کرد و گفت: هدف از تشکیل این مؤسسات،‌ ارتقاء ظرفیت و توان ناجا در پیشگیری از وقوع جرایم و ارائه خدمات انتظامی،‌ حفاظتی و مراقبتی به مردم است.

وی از برگزاری چندین نشست تعاملی با مدیران مؤسسات حفاظتی و مراقبتی و فعالیت موثر این مراکز در راستای برخورد با جرایم در سطح استان خبر داد و اضافه کرد: در همین راستا، 15 مورد همکاری توسط عوامل مؤسسات مراقبتی و حفاظتی با ماموران انتظامی در راستای دستگیری سارقان، ‌کشف موادمخدر، کشف کالای قاچاق و دیگر جرایم انجام شد.

رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان گیلان در پایان آموزش‌های همگانی را رکن اصلی پلیس در پیشگیری از وقوع جرایم عنوان کرد و افزود: آموزش‌های همگانی و ارتقاء سطح آگاهی‌های عمومی، نقش بسیار مهمی در کاهش وقوع جرایم دارد.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان