مشاورین کلید
شرکت آکام آتا
مشاورین کلید
شرکت آکام آتا
جراحی زیبایی

چرا سموم کشاورزی گلخانه ای باید استفاده شوند

چرا حتمًا باید از سموم گلخانه ای برای سلامت گیاهان استفاده نمود؟!

سموم گلخانه ای در صنعت کشاورزی از جمله موادی است که در مورد مصرف و یا عدم مصرف آن بارها از سوی کارشناسان مختلف این صنعت مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. به عقیده برخی از کارشناسان سمومی که ارگانو فسفره و یا از نوع کاراباماست باشند به دلیل ماندگاری طولانی مدت در محصولات کشاورزی برای سلامت مصرف‌کنندگان بسیار پرخطر بوده و عمدتاً پیشنهاد می‌شود در هنگام انتخاب نوع سم برای محصولات، حتماً از سموم گلخانه ای که دامنه خطر کمتری برای مصرف‌کنندگان دارد استفاده شود.

حال سوال این جاست که چرا حتمًا باید از سموم گلخانه ای برای سلامت گیاهان استفاده نمود؟!

انواعی از آفات و حشرات مضر برای گیاهان گلخانه ای و زراعی وجود دارند که اگر برای دفع آنها اقدامات مؤثر انجام نگیرد موجب بیماری و ناباروری گیاهان و درختان باغی شده و نه تنها منجر به کاهش محصول می‌شوند بلکه در خیلی از مواقع باعث نابودی گیاه و در نتیجه محصول می‌گردند. این امر هم ضرر و زیان بسیار بالایی برای کشاورزان و گلخانه داران به همراه دارد و هم جامعه و اقتصاد کشور را از لحاظ تأمین مواد غذایی به چالش می‌کشد. زیرا ۹۵ درصد از مواد غذایی کشور از طریق محصولات کشاورزی تأمین می‌گردد.

به علت وجود آفات مختلف در صنعت کشاورزی، سموم گلخانه ای متنوع و مناسب با هر نوع آفت توسط تولیدکنندگان مختلف تولید و به بازار عرضه می‌شود. فروشگاه سپاهان کشت از جمله فروشگاه‌های بزرگ و معتبر کشور است که علاوه بر تهیه و عرضه محصولات مورد نیاز کشاورزی، نظیر انواع کودها، سموم گلخانه ای مختلف را نیز در لیست محصولات قابل عرضه خود دارد. محصولاتی نظیر انواع حلزون‌کش سپاهان کشت، انواع قارچ کش سپاهان کشت، انواع کنه‌کش سپاهان کشت و بسیاری سموم دیگر در ویترین این فروشگاه جهت عرضه وجود دارد.

تمامی این محصولات از کیفیت و کارایی بسیار بالایی برخوردار بوده و کمترین خطر و آسیب را به سلامت انسان‌ها وارد می‌کند. در ادامه به معرفی این سه سموم گلخانه ای خواهیم پرداخت و شما را با مشخصات و فواید آن‌ها آشنا خواهیم ساخت. تا پایان مطالب همراه ما باشید.

کنه‌کش سپاهان کشت

یکی از مهمترین سموم گلخانه ای سم کنه‌کش می‌باشد. این سم که جهت کنترل کنه مورد استفاده قرار می‌گرد شامل موادی همچون سیفلوترین، پرمترین، بیفنترین، پیرترین و کارباریل می‌باشد. برخی از سموم کنه کش نیز در بازار موجود است که غیرشیمیایی هستند و کمتر به محیط زیست آسیب می‌رسانند. این نوع سموم گلخانه ای از مواد ارگانیک و طبیعی نظیر عصاره‌ها، روغن‌ها و محصولات مشتق شده از دانه‌های درخت ریش هندی تهیه شده‌اند. کنه‌ها یکی از مهمترین و خطرناک‌ترین آفت‌ها جهت انتقال میکرو ارگانیسم‌های بیماری‌زا هستند. به همین دلیل انواع مختلفی از کنه‌کش‌ها در بازار وجود دارند. اغلب این کنه‌کش‌ها از نوع تماسی بوده و به راحتی از روی محیط شسته نمی‌شوند. بنابراین جهت استفاده از این نوع سموم گلخانه ای باید تمامی اصول و قواعد سم پاشی را رعایت کنید.

برخی از انواع کنه‌کش سپاهان کشت شامل موارد زیر است:

کنه‌کش و حشره‌کش باروک (اتوکسازول)، کنه کش نئورون (بروموپروپیلات) مشکفام، سم اکسی دیمتون متیل (متاسیستوکس) بهاورشیمی، کنه‌کش هگزی تیازوکس (نیسورون)، سم فوزالن پاک سم (زولون)، فن پیروکسی میت پاک سم (ارتوس)، کنه‌کش تنداکسیر، حشره‌کش و کنه‌کش پالیزین، سم کنه‌کش پروپارژیت گل سم، انواع کنه‌کش سپاهان کشت، حلزون‌کش سپاهان کشت، قارچ‌کش سپاهان کشت و سایر سموم گلخانه ای دیگر را با کیفیت و کاربرد بسیار عالی می‌توانید به راحتی از طریق وب سایت این شرکت به صورت آنلاین سفارش دهید و خریدی آسان و مقرون به صرفه را تجربه نمایید.

قارچ کش سپاهان کشت

سم قارچ کش نیز همانند سموم کنه‌کش در صنعت کشاورزی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. این سم مانع رشد قارچ‌ها و اسپورهای آنها شده و قارچ‌های به وجود آمده در گیاه را نابود می‌کند. وجود قارچ‌ها بر روی گیاهان منجر به بیماری‌های مختلفی در گیاه نظیر زنگ زدگی، کپک زدگی، آفت زدگی و... میشود. سم قارچ‌کش علاوه بر کنترل قارچ‌های انگلی و نابودی بیماری‌های قارچی در گیاهان، مخمر و کپک‌ها را نیز نابود می‌سازد. این سموم به غشای سلول قارچ‌ها آسیب رسانده و در تولید انرژی سلول‌های آن تداخل ایجاد می‌کند.

بیشتر این سموم به شکل پودر و یا اسپری تولید می‌گردند و زمان استفاده از آن بسته به نوع قارچ و نوع محصول متفاوت است. این سموم گلخانه ای برای امنیت غذایی کشور بسیار ضرورت دارد و استفاده صحیح از آن در دستور کار بسیاری از کشاورزان و گلخانه داران می‌باشد. این نوع سموم گلخانه ای بیشتر برای سبزیجات و میوه جات به کار برده می‌شود زیرا این محصولات بیشتر تحت تأثیر قارچ‌ها قرار گرفته و زودتر آسیب می‌بینند. برخی از انواع قارچ‌کش سپاهان کشت که از بهترین و با کیفیت‌ترین برندها تهیه و جهت عرضه در ویترین فروشگاه این شرکت قرار گرفته شامل موارد زیر است:

قارچ‌کش کاپتان سرای سپند، قارچ‌کش توپاس (پنکونازول) سینجنتا، قارچ‌کش استروبی (کروزاکسیم متیل) بهاور شیمی، قارچ‌کش اسکادران، قارچ‌کش تیوفانات متیل (توپسین ام)، قارچ‌کش کاربندازیم آریاشیمی، قارچ‌کش توپاس (پنکونازول) گل سم، سم قارچ‌کش تیوفانات متیل مشکفام و...

حلزون‌کش سپاهان کشت

یکی دیگر از سموم گلخانه ای پر کاربرد انواع سم حلزون کش می‌باشد که به شکل شمیایی و ارگانیک تولید و به بازار عرضه می‌شوند. این سموم به شکل روغنی و ضدآب و یا ترکیبی تهیه می‌گردند که البته نوع روغنی آن بهتر از سموم ترکیبی می‌باشد. این سموم گلخانه ای جهت نابودی حلزون‌ها و کرم‌هایی که در مناطق مرطوب نظیر گلخانه‌ها و یا در شالیزارها وجود دارند به کار گرفته می‌شوند. حلزون‌ها با استفاده از سموم گلخانه ای آبی از بین نمی‌روند و دوام و ماندگاری بسیار بالایی دارند. به همین دلیل نوع روغنی سم حلزون‌کش بسیار بهتر از انواع دیگر آن است.

حلزون‌ها یکی از مهم‌ترین آفت‌های کشاورزی در استان‌های شمال کشور که جزو مناطق پر بارش هستند محسوب می‌شوند. در صورت دفع نشدن این آفات، آسیب قابل توجهی به محصولات کشاورزی و گلخانه ای وارد خواهد شد. به همین دلیل استفاده از سم حلزون کش از اهمیت بالایی برخوردار است. این سموم گلخانه ای نسبت به سایر سموم کشاورزی از خطرات کمتری برای محیط زیست برخوردار هستند اما در هر صورت جهت استفاده از آن باید تمامی نکات و اصول سم پاشی را رعایت کنید

برای دریافت اطلاعات بیشتر و جامع‌تر و بازدید از تمامی محصولات سپاهان کشت از جمله انواع سموم گلخانه ای نظیر قارچ‌کش سپاهان کشت، حلزون‌کش سپاهان کشت و کنه‌کش سپاهان کشت می‌توانید به وبسایت این شرکت مراجعه کنید و ضمن بررسی تمامی محصولات از راهنمایی متخصصین و مشاورین این شرکت نیز بهرمند شوید.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
جراحی بینی
پیشخوان
تبلیغات متنی