جراحی زیبایی بینی
طراحی ارزان سایت
جراحی زیبایی بینی
طراحی ارزان سایت

گفت‌وگوی تلفنی رییس جمهوری منتخب با امیر قطر

رییس جمهوری منتخب ایران در گفت و گوی تلفنی با امیر قطر تاکید کرد: «امنیت جمعی» بخش اصلی «دکترین سیاست خارجی منطقه‌ای» دولت جدید است.

به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر دولت قطر شامگاه پنجشنبه در گفت و گوی تلفنی با حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید ابراهیم رئیسی، ضمن تبریک به منتخب ملت، روابط دو کشور را متمایز و عالی توصیف و تاکید کرد که این روابط تحت هدایت رئیس جمهوری منتخب، توسعه بیشتری خواهد یافت.

امیر دولت قطر با اشاره به اینکه در دوره اخیر شاهد تحولات و پیشرفت‌های بسیار خوبی در روابط دوجانبه بوده‌ایم، سرعت گرفتن فعالیت کمیسیون‌های اقتصادی دو کشور را از نمونه‌های توسعه روابط دو کشور بر شمرد.

شیخ تمیم همچنین با تقدیر از موضع ایران در طول چهار سال محاصره قطر و به ویژه نقش مؤثری که حجت الاسلام و المسلمین دکتر رئیسی در این زمینه در منصب ریاست قوه قضائیه داشت، تاکید کرد: اکنون ما از شرایط سختی عبور کردیم و باید در کنار هم باشیم و به یکدیگر کمک کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی نیز در این گفت و گوی تلفنی با تقدیر از تبریک دولت و ملت قطر، گفت: پیوند‌های میان دو ملت ایران و قطر چنان قوی و مستحکم است که تکانه‌های مختلف نتوانسته خللی در آن وارد کند.

رئیس جمهوری منتخب ارتقای مناسبات دوجانبه در دوران فشار و تحریم را ضامن پایداری روابط دو کشور دانسته و تاکید کرد: «امنیت جمعی» بخش اصلی «دکترین سیاست خارجی منطقه‌ای» دولت جدید است که می‌تواند «صلح و ثبات» را برای کشور‌های منطقه و «آرامش و رفاه» را برای ملت‌ها به ارمغان بیاورد.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر رئیسی با تاکید بر اینکه اولویت اصلی دیپلماسی اقتصادی دولت جدید، همسایگان ایران خواهند بود، «هم‌افزایی» میان «مناسبات سیاسی» و «تعاملات اقتصادی» ایران و قطر را الگوی مناسبی برای تحقق «همگرایی اقتصادی منطقه‌ای» عنوان کرد.

رئیس جمهوری منتخب در پایان این گفت و گوی تلفنی افزود: «ثبات و پایداری امنیت جمعی» در گرو به صفر رساندن مداخلات بیگانگان در مناسبات منطقه‌ای است.
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان