جراحی زیبایی بینی
طراحی ارزان سایت
جراحی زیبایی بینی
طراحی ارزان سایت

واکنش‌ها به انتقال سفارت هندوراس به قدس

وزارت امور خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین و اردن شامگاه پنجشنبه ضمن محکوم کردن انتقال سفارت هندوراس از تل آویو به قدس اشغالی، این اقدام را نقض حقوق بین‌الملل دانستند.

به گزارش تابناک به نقل از  ایرنا از رسانه‌های فلسطینی، در بیانیه وزارت امور خارجه تشکیلات خودگردان آمده است: با شدیدترین عبارت‌ها اقدام هندوراس برای انتقال سفارتش به قدس را محکوم می‌کنیم، اقدامی که نقض آشکار حقوق بین الملل و قطعنامه‌های سازمان ملل متحد در خصوص شهر قدس و جایگاه حقوقی و سیاسی آن است.

در این بیانیه اضافه شده است: بسیار تأسف آور بوده که رییس جمهوری هندوراس تصمیم گرفته است که از بخش اشتباه تاریخ حمایت کند و در مسیر دشمنی با ملت فلسطین گام بردارد.

وزارت امور خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد که این تصمیم هندوراس همزمان با آن صورت می‌گیرد که دولت اشغالگر اسرائیل اقدامات ناقض خود علیه ملت فلسطین را افزایش داده و طرح‌های نژادپرستانه را در شهر قدس با هدف تحکیم اشغالگری و نابودی هرگونه فرصت واقعی برای برقراری یک صلح جامع و عادلانه تشدید کرده است.

وزارت امور خارجه اردن نیز افتتاح سفارت هندوراس در قدس را اقدامی غیر قانونی، مردود، باطل و نقض آشکار حقوق بین الملل و قطعنامه‌های سازمان ملل متحد دانست.

دولت امان تصریح کرد: هرگونه اقدامی که هدف آن تغییر وضعیت شهر قدس یا جایگاه حقوقی آن باشد، اقدامی باطل و غیر قانونی است.

خوان اورلاندو هرناندز رییس جمهوری هندوراس امروز پنجشنبه با "نفتالی بنت" نخست وزیر جدید رژیم صهیونسیتی ساختمان سفارت هندوراس در قدس غربی را افتتاح کرد تا این کشور پس از آمریکا و گواتمالا سومین کشوری باشد که سفارت خود را به قدس منتقل می‌کند.

آمریکا 24 اردیبهشت 97 رسما سفارت خود را به قدس انتقال داد و آن را پایتخت رژیم صهیونیستی اعلام کرد. این تصمیم با مخالفت جامعه جهانی از جمله اتحادیه اروپا روبرو شد.
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان