تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
طراحی ارزان سایت
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
طراحی ارزان سایت

دلتنگی لیلی گلستان برای گالری هنری‌اش

ایسنا نوشت: لیلی گلستان، از برپایی بیست‌ونهمین «۱۰۰ اثر ۱۰۰ هنرمند» در گالری گلستان و ارائه ٤٩٥ اثر از ٤٨٩ هنرمند از نیمه مردادماه جاری خبر داد.

دلتنگی لیلی گلستان برای گالری هنری‌اش

گلستان با بیان این نکته که برای دومین سال  «100 اثر 100 هنرمند» را به صورت آنلاین و در وب سایت گالری گلستان برپا خواهد کرد، گفت: «دلم برای گالری‌ام و به خصوص روزهای جمعه‌اش خیلی تنگ شده اما چاره چیست؟ مجبوریم از هر گردهمایی و شلوغی احتراز کنیم تا اوضاع بهتر شود. یک سال و نیم است که گالری تعطیل است.»

او درباره چگونگی شکل گرفتن «100 اثر 100 هنرمند» بیست و نهم گفت: «ششم تیر ماه فراخوان دادم و محدودیت زمان ارسال هم 10 روز بود و در این 10 روز ٧٤٥ ایمیل رسید. من تنها در خانه در قرنطینه با ٧٤٥ ایمیل. هر ایمیل حاوی سه تا پنج اثر بود. از صبح زود شروع می‌کردم به دیدن ایمیل‌های رسیده تا شب.»

او ادامه داد: «در نهایت ٤٩٥ اثر از 489 هنرمند انتخاب شد. حذف شده‌ها دلایل متعددی داشتند، برخی آثار به طبع کیفیت‌شان پایین بود اما برخی آثار هم به دلیل کمبود اطلاعاتی که باید می‌دادند حذف شدند. متاسفانه پیگیری‌های ما از طریق اینستاگرام و ایمیل هم فایده‌ای نداشت.»

گلستان با اعلام این خبر که باز هم در رویداد تابستانی «100 اثر 100 هنرمند»، جوانان اکثریت دارند، گفت: «در این دوره هم 90 درصد آثار متعلق به جوانان‌اند و 10 درصد هم از هنرمندان پیشکسوت و معروف هست که مجموعه داران داده‌اند. امسال میزان استقبال هنرمندان جوان تهرانی، اصفهانی، مشهدی و شیرازی از دیگران بیشتر بود که تعجب مرا برانگیخت. می‌توانم بگویم که حدود 40 درصد شرکت کنندگان از شهرستان‌ها هستند و این عالی است.»

او درباره میزان کیفیت کارهای این دوره خاطرنشان کرد: «مانند همیشه در انتخاب آثار سختگیری و وسواس به خرج دادم و برای سلایق مختلف مردم کارهای خوب و زیبا در سایت گالری گلستان ارائه می‌شود؛ ضمن اینکه دیگر محدودیت اندازه نداریم و کارهای بزرگ هم به تماشا و فروش گذاشته می شود.»

«100 اثر 100 هنرمند» ١٥ مرداد تا ١٧ شهریور در وب سایت گالری گلستان به تماشا و فروش خواهد رسید.

5757

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان