تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
طراحی ارزان سایت
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
طراحی ارزان سایت

محمد مخبر معاون اول احتمالی رئیس جمهور کیست؟

از روز گذشته خبرهایی دال بر انتخاب محمد مخبر دزفولی به عنوان معاون اول رئیس جمهور شنیده می شود که البته تا الان به صورت رسمی تایید نشده و برخی خبرگزاری ها حتی این خبر را رد کرده اند. اما محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور کیست؟

محمد مخبر معاون اول احتمالی رئیس جمهور کیست؟

از روز گذشته خبرهایی دال بر انتخاب محمد مخبر دزفولی به عنوان معاون اول رئیس جمهور شنیده می شود که البته تا الان به صورت رسمی تایید نشده و برخی خبرگزاری ها حتی این خبر را رد کرده اند. اما محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور کیست؟

محمد مخبر دزفولی فرزند حجت الاسلام علامه‌عباس مخبر که از وعاظ و منبری های سرشناس شهرستان دزفول است. وی مقطع ابتدایی را در دزفول و اهواز ادامه تحصیل نمود و سپس در مقطع دکتری در رشته مدیریت و برنامه‌ریزی توسعه اقتصادی، در مقاطع کارشناسی‌ ارشد و کارشناسی به ترتیب در رشته‌های مدیریت با گرایش سیستم‌ها و کارشناسی در مهندسی برق تحصیل کرد.

معاون اول رئیس جمهور از سال 1386 در ستاد اجرایی فرمان امام فعالیت دارد و هم اکنون به عنوان رئیس این ستاد مشغول به کار است. محمد مخبر پیش از این سمت معاونت بازرگانی و حمل و نقل بنیاد مستضعفان و ریاست هیئت مدیره بانک سینا و معاونت استانداری خوزستان را بر عهده داشته‌ است. او همچنین پیش از فعالیت در بنیاد، در سِمت معاون اجرایی و مدیر عامل شرکت مخابرات خوزستان و مدیر عامل شرکت مخابرات دزفول مشغول بوده‌است.

پس از پیوستن محمد مخبر به ستاد اجرایی فرمان امام (ره) این ستاد فعالیت هایش را در زمینه های اقتصادی و اجتماعی قوت بخشید و رویکرد ویژه ای را در رابطه با اشتغال زایی به ویژه برای مناطق محروم در پیش گرفت. در همین رابطه نیز بنیادی به نام برکت در سال 1386 به دستور محمد مخبر راه اندازی شد که واکسن برکت نیز یکی از محصولات همین بنیاد است. این بنیاد در زمینه اشتغال‌زایی و اجرای پروژه‌های عمرانی فعالیت می‌کند و هم‌اکنون مالک بیش از 40 شرکت می‌باشد. بنیاد برکت در سال 99ُ بیش از 220 هزار شغل ایجاد نمود و طبق اعلام مخبر، طی سال 1400 نیز برنامه ایجاد 270 شغل را دنبال می‌کند و به گفته مخبر مجموع فرصت های شغلی ایجاد شده توسط این  بنیاد هم اکنون برابر با 800 هزار شغل است.

تحریم‌های سازمان ملل علیه محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور

محمد مخبر

در ژوئیه سال 2010 میلادی،  اتحادیه اروپا محمد مخبر را در لیست افراد و اشخاصی قرار داد که در فعالیت‌های مربوط به موشک‌های بالستیک و هسته‌ای مورد تحریم قرار می‌گرفتند، اما دو سال بعد نام او را از آن لیست حذف کردند.

تالیفات محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور

از جمله تالیفات او می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
اقتصاددانان برتر جهان (1392)، جلد اول، انتشارات نور علم
معاذیر معاف‌کننده مجازات‌ها در اساسنامه دیوان بین‌المللی کیفری (1393)، انتشارات نور علم
رهیافتی به توسعه اقتصادی توأم با عدالت (1394)، انتشارات دانشگاه امام صادق ع
رشد اقتصادی شتابان در ایران، (1395)، نشر چالش

گفتنی است تا این لحظه خبر رسمی مبنی بر انتخاب محمد مخبر به عنوان معاون اول رئیس جمهور منتشر نشده با این حال شایعات دیگری در مورد انتخاب مصباح الهدی مهدوی کنی به سمت وزارت امور خارجه منتشر شده بود که تا این لحظه تایید نشده است. بیوگرافی آقای مهدوی کنی را میتوانید در مطلبی که قبلا در روزیاتو منتشر شده مشاهده نمایید.

مطلب برای شما مفید بود؟

به مطلب امتیاز دهید

میانگین امتیازها 0 / 5. تعداد رای: 0

تاکنون رأی داده نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می‌دهد.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان