تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
طراحی ارزان سایت
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
طراحی ارزان سایت

طرز تهیه سیر ترشی با شیره انگور با ۲ دستور مختلف

ترشی ها مخلفات خوش طعمی که می توان آن ها را در کنار غذاها میل کرد. سیر ترشی با شیره انگور یکی از انواع این خوراکی ها است که قصد داریم طرز تهیه آن را به شما آموزش دهیم.

طرز تهیه سیر ترشی با شیره انگور با 2 دستور مختلف

در میان ترشیجات سیر ترشی محبوبیت زیادی در بین مردم دارد. این ترشی را می توان با دستورهای مختلف در شکل های متفاوت سیر ترشی ای خوشه ای و سیر ترشی حبه ای تهیه کرد. هم چنین سیر ترشی را می توان در چاشنی های متفاوتی از جمله شیره انگور، رب انار، تمر هندی و شیره خرما مزه دار کرد. سیر ترشی با شیره انگور خواص و فواید زیادی دارد. این ترشی با داشتن ویتامین B باعث می شود که روده ها عملکرد مناسبی داشته باشند.

دستور تهیه سیر ترشی با شیره انگور

طرز تهیه سیر ترشی با شیره انگور

درست کردن این ترشی بسیار آسان و راحت است و نیاز به مهارت خاصی ندارد. این سیر ترشی را تهیه کنید و در کنار غذای خود از خوردن آن لذت ببرید.

مواد لازم:

  • سرکه: به مقدار مورد نیاز
  • شیره انگور: 1 استکان
  • سیر: 1 کیلو
  • نمک: 1 قاشق چای خوری

دستور تهیه:

برای درست کردن این ترشی خوشمزه در ابتدا کار باید پوست سیر را بگیرید و آن را کاملا تمیز کنید. دقت کنید که فقط یک لایه از پوست روی آن باقی بماند. در ادامه قابلمه ای تهیه کنی، نمک، سرکه و سیرها را داخل آن ریخته و روی شعله گاز قرار دهید. مهلت دهید تا چند مرتبه جوشانده شود.

پس از اینکه مواد چند بار جوش زد آن را کنار بگذارید تا کاملا خنک و سرد شود. پس از سرد شدن سیرها را داخل ظرف های شیشه ای مناسب بریزید. روی درب آن نایلون تمیز قرار بدهید و آن را ببندید. در ضمن باید مایع سیر ترشی کاملا روی سیر ها را بپوشاند. ظرف های شیشه ای را در محلی خنک و تاریک قرار بدهید. سیر ترشی بعد از حدود 4 ماه آماده میل کردن است.

سیر ترشی خوئش طعم با شیره انگور

آموزش دوم تهیه سیر ترشی

علاوه بر روشی که در بالا گفته شد، برای تهیه این ترشی می توان از روش های دیگری نیز استفاده کرد که در ادامه آن را به شما آموزش خواهیم داد.

مواد لازم:

  • شیره انگور: نصف پیمانه
  • سیر: 1 کیلو گرم
  • سرکه: به مقدار کافی
  • نبات: چند تکه
  • نمک: 1 قاشق غذا خوری

دستور تهیه:

در ابتدا سیرها را به خوبی بشویید. و داخل صافی گذاشته تا آب آن کاملا خارج شود. در ادامه پوست سیر را تا جایی که فقط دو لایه از آن باقی بماند بگیرید.

در این مرحله بطری های شیشه ای را تهیه کرده وو بوته های سیر را در آن ها قرار دهید. نبات ها را که به صورت تکه ها ی کوچک است در میان سیر ترشی ها قرار بدهید. سپس نوبت آن است که شیره انگور، نمک و سرکه را در ظرفی با هم ترکیب کنید و این ترکیب را  روی سیرها به اندازه ای بریزید تا  روی آن ها را بپوشاند. در ظرف خود را خوب بسته و کنار بگذارید.

در ادامه قالمه ای تهیه کنید و آن را از آب پر کنید و بگذارید تا آب جوشانده شود.  در ادامه ظرف های حاوی سیر ترشی را در قابلمه قرار داده و دقت کنید که آب 2/3 بطری ها را گرفته باشد.

مهلت دهید تا به مدت یک ربع آب به همراه بطری شیشه ای بجوشد. بعد از گذشت این زمان شعله گاز را خاموش کرده و اجازه دهید که خنک شود و سپس شیشه ها را از آب بیرون بیاورید.

در محلی خنک و تاریک بطری ها را قرار داده و تا 40 روز صبر کنید. بعد از گذشت 40 روز سیر ترشی شما آماده میل کردن است.

سیر ترشی بسیار خوش طعم با شیره انگور

امیدواریم از تهیه این ترشی فوق العاده لذت برده باشد. همچنین برای تهیه انواع ترشی می توانید از مطالب گذشته آرگا دیدن نمایید.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان