تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

طرز تهیه ترشی گردو چاشنی خوش طعم و فوق العاده

اگر دوست دارید ترشی خانگی متفاوتی درست کنید، امروز با طرز تهیه ترشی گردو که یکی از پر خواص ترین انواع ترشی ها می باشد، همراه مجله آرگا باشید.

طرز تهیه ترشی گردو چاشنی خوش طعم و فوق العاده

ترشی گردو همچون ترشی چغاله بادام از چاشنی های فوق العاده خوش طعمی که می توانید در کنار وعده های نهار و شام خود همراه با غذا میل کنید. این ترشی از سوغاتی های استان همدان بوده است. در طرز تهیه ترشی گردو، از گردوهای نرسیده و کال که به آن چغاله می گویند، استفاده می شود. پیشنهاد می کنیم حتما این ترشی را درست کنید و از طعم و خواص گردو  آن لذت ببرید.

 مواد لازم

  • سرکه: به میزان مورد نیاز
  • سیر: 2 یا 3 حبه
  • چغاله گردو: 1 کیلو گرم
  • ریحان: به مقدار کم
  • ترخون: مقداری
  • نمک: 1 قاشق سوپ خوری

طر تهیه ترشی گردو خوش طعم

طرز تهیه ترشی گردو خوشمزه و مقوی

از آن جا که چغاله های گردو طعم تلخی دارند، برای درست کردن این ترشی ابتدا لازم است که مزه تلخ این چغاله ها را از بین ببرید. برای اینکار باید ظرف بزرگی تهیه کنید و گردوها را داخل آن ریخته و ظرف را از آب پر کنید. سپس آن را روی شعله گاز قرار داده و مهلت دهید به مدت پنج دقیقه بجوشد.

پس از گذشت این زمان آب داخل ظرف را تخلیه کنید و مجددا آن را از آب پر کنید و روی شعله گاز قرار بدهید تا دوباره بجوشد. این بار هم پنج دقیقه زمان برای جوشیدن لازم است. سپس آن ها را آبکش نمایید. توجه داشته باشید که گردوها نباید بیش از اندازه له و پخته شود.

در ادامه ظرف بزرگی تهیه کنید و گردوهای که طی مرحله قبل به شکل نیمه پز درآورده اید را داخل ظرف بریزید. سپس ظرف را از آب سرد پر کنید. ظرف را چند روز کنار بگذارید و روزی دو مرتبه آب داخل آن عوض کنید. هر روز مقداری از گردوها و یا آب داخل آن ها را مزه کنید و اگر طعم تلخ آن ها از بین رفته بود، درست کردن این ترشی را شروع کنید.

قابلمه ای تهیه کرده و سرکه را داخل آن ریخته و گردوها را نیز به آن اضافه کنید. سپس قابلمه را روی شعله قرار دهید و مهلت دهید تا سرکه چند مرتبه بجوشد. در ادامه پس از چند بار جوش زدن گاز را خاموش کنید و بگذارید تا سرد شود.

در این مرحله از کار مقدار کمی ترخون، ریحان و دو یا سه حبه سیر به ترشی خود اضافه کنید تا معطر و خوشمزه تر شود. ظرف شیشه ای مناسبی را بردارید و ترشی را داخل آن ریخته و روی آن را با سرکه پر کنید. درب ظرف را محکم کنید و آن را داخل در دمای متوسط قرار دهید. 15 تا 20 روز زمان لازم است تا ترشی گردو شما آماده شود.

دستور تهیه ترشی گردو

بعد از گذشت 20 روز می توانید این مخلفات خوشمزه را کنار غذا خود میل بفرمایید. هم چنین برای آشنایی با تهیه انواع ترشی روی لینک آن کلیک نمایید.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان