تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تهران بار
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تهران بار

زیباترین قلعه‌های کشور آلمان – بخش دوم

بخشی از این سازه یک قلعه و بخشی از آن یک کاخ بوده است. قلعه یوهانیسبورگ علاوه بر تماشایی بودن، بزرگ نیز است

زیباترین قلعه‌های کشور آلمان – بخش دوم

کشور آلمان، یکی از کشورهای برجسته در اروپا و جهان به شمار می‌رود و تاریخ قابل توجهی از خود به جای گذاشته است. آلمان به عنوان کشور و پایتخت قلعه‌ها در جهان شناخته می‌شود. این کشور دارای قلعه‌ها و کاخ‌های بی‌شماری است. در این مطلب، به ادامه معرفی زیباترین قلعه‌های کشور آلمان می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

قلعه یوهانیسبورگ

بخشی از این سازه یک قلعه و بخشی از آن یک کاخ بوده است. قلعه یوهانیسبورگ علاوه بر تماشایی بودن، بزرگ نیز است. این قلعه در نزدیکی فرانکفورت واقع شده و یک قلعه باواریایی با تاریخی غنی است. این قلعه در بین سال‌های 1605 تا 1614 ساخته شده و یکی از نمونه‌های بارز از معماری دوره رنسانس آلمان به شمار می‌رود. این کاخ برای بازدید عموم باز است و دارای مجموعه بی‌نظیر هنری است.

قلعه هوهنزولرن

قلعه هوهنزولرن در بالای کوه هوهنزولن و در لبه رشته کوه سوابی جورا واقع شده است. البته باید توجه داشت که این قلعه را با کاخ هوهنزولن اشتباه گرفته نشود. قلعه هوهنزولرن به قدری در ارتفاع قرار دارد که گاهی اوقات، در زیر ابرها پنهان می‌شود. در طی سال‌ها، سه قلعه، این نقطه بالای تپه را اشغال کرده‌اند. در سال 1850، شاهزاده فریدریک ویلیام از پروسیا تصمیم گرفت تا زادگاه اجدادی خانواده هوهنزولرن را در این مکان بازسازی کند. این قلعه همچنان تحت مالکیت این خانواده قرار دارد و بازدیدکنندگان و گردشگران می‌توانند از طراحی نئو گوتیک و هنرهای برجسته آن دیدن کنند.

قلعه بورگ ساتزی

یکی دیگر از قلعه‌های جادویی کشور آلمان، قلعه بورگ ساتزی است که یکی از جذاب‌ترین و زیباترین مقاصد گردشگری راینلند به شمار می‌رود. قدمت قلعه بورگ ساتزی به سال 1396 میلادی بر می‌گردد. قلعه بورگ ساتزی، اقامتگاه اصلی و اجدادی خانواده کونت بیسل از گیمنیچ برای بیش از سیصد سال بوده است. قلعه بورگ ساتزی، امروزه یک موزه، هتل و رستوران است.

قلعه راین اشتاین

قلعه راین اشتاین در لبه صخره‌ای در شهر تراشتینگسهاوزن واقع شده است. قلعه راین اشتاین، مسلما یکی از خیره‌کننده‌ترین و دلرباترین قلعه‌های کشور آلمان به شمار می‌رود. قدمت این قلعه به قرن چهاردهم میلادی باز می‌گردد. این قلعه پس از ویرانی‌های متوالی، در سال 1823 بازسازی شد. قلعه راین اشتاین اکنون تحت مالکیت خصوصی قرار دارد و یک موزه به شمار می‌رود. بالا رفتن از بلندترین برج قلعه و نگاهی به رودخانه راین و اطراف آن، ماجراجویی خاصی را برای شما به ارمغان می‌آورد.

قلعه مسپلبرون

قلعه مسپلبرون، قلعه‌ای زیبا و عاشقانه است که در مرکز باواریا و در نزدیکی شهر فرانکفورت واقع شده است. قلعه مسپلبرون در اواخر دوره قرون وسطی و اوایل دوره رنسانس ساخته شده و ظاهری این شکلی نداشته است. این قلعه در سال 1427 بازسازی و نوسازی شده است. در سال 1551، شکل این قلعه بار دیگر تغییر یافته است. این قلعه به عنوان یک موزه برای بازدیدکنندگان و گردشگران در دسترس و باز است. گردشگران می‌توانند از ورودی‌های اصیل قرون وسطایی، حیاط‌های آرام و مناظر خیره‌کننده و رویایی اطراف قلعه لذت ببرند.

قلعه بیبلسبرگ

قلعه بیبلسبرگ در سال 1833 میلادی به عنوان اقامتگاهی تابستانی برای امپراتور ویلیام اول ساخته شده بود. این قلعه در فاصله یک ساعتی از مرکز برلین در پوتسدام واقع شده است. این کاخ بی‌نظیر و تماشایی به سبک نئو گوتیک ساخته شده است. امروزه، بازدیدکنندگان و گردشگران می‌توانند به تماشای زیبایی‌های داخلی قلعه بنشینند و از دیدن منظره پارک بیبلسبرگ از تراس طلایی قلعه لذت ببرند.

قلعه ورنیگرود

قلعه ورنیگرود، اصالتا یک قلعه قرون وسطایی است که اقامتگاهی برای امپراتورهای آلمانی در طی سفرهای شکار آنها بوده است. این قلعه در اوایل قرن دوازدهم میلادی در کوهستان هارز منطقه ساکسونی-انهالت ساخته شده است. در طی سال‌ها، قلعه ورنیگرد تغییراتی اساسی داشته و پس از جنگ سی ساله، بازسازی و نوسازی آن شروع شده بود. امروزه، قلعه ورنیگرود دارای سه باغ، پنجاه اتاق زیبا و یک مجموعه آثار هنری محسورکننده از قرن نوزدهم است.

قلعه موسکائو

قلعه موسکائو در سطح بسیار بالایی قرار دارد و همانند قلعه‌هایی نیست که ممکن است قبلا دیده باشید. این قلعه قرمز رنگ در مرکز پارک موسکائو قرار گرفته است که بزرگترین باغ سبک انگلیسی در اروپای مرکزی به شمار می‌رود. بسیاری از بازدیدکنندگان بسیار علاقه‌مند به بازدید از محوطه این قلعه هستند و این در حالی است که داخل قلعه نیز خارق‌العاده و زیبا است. قلعه موسکائو، به عنوان میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. این قلعه در طی جنگ جهانی دوم تخریب شده و دهه‌ها به همین حالت ویرانه رها شده بود تا اینکه سرانجام در سال 2013 به طور کامل بازسازی شد. بازدید از این قلعه و محوطه آن در طی فصل پاییز بسیار دیدنی و تماشایی است.

قلعه شورین

قلعه شورین در فاصله اندکی از هامبورگ در شمال آلمان واقع شده است. قلعه شورین یکی از جذاب‌ترین آثار معماری آلمان به شمار می‌رود. این قلعه بر روی یک جزیره در دریاچه شورین قرار گرفته و قدمت آن به هزار سال قبل باز می‌گردد. در درون قلعه شورین، ششصد و پنجاه و سه اتاق قرار دارد که با کنده‌کاری و گچ‌کاری‌های پیچیده و با ابهت تزیین شده‌اند.

قلعه انهولت

در کنار داشتن بزرگی و نفوذ، قلعه انهولت بسیار زیبا و جذاب است. قدمت این قلعه به قرن دوازدهم میلادی بر می‌گردد و در آیسلبورگ در غرب آلمان قرار گرفته است. در طی جنگ جهانی دوم، بخشی از قلعه انهولت آسیب دیده بود. به هنگام نوسازی و بازسازی آن، این قلعه به یک موزه تبدیل شد. این قلعه محل باغ‌های بسیار زیبا، نقاشی‌های استادان بزرگ و لوازم دوره رنسانسی است.

قلعه مارینبورگ

قلعه مارینبورگ در شهر پتنسن واقع شده و بسیار زیبا و جذاب است. این قلعه واقع شده بر روی تپه در سال 1847 ساخته شده و هدیه تولدی برای مری، همسر شاه جورج پنجم از هانوور بوده است. متاسفانه، او هرگز در این قلعه زندگی نکرده است. قبل از اینکه ساخت این قلعه تکمیل شود، حکومت پروسیان، شاه و همسرش را مجبور به تبعید کردند. این موزه در اختیار همان خانواده باقی ماند و امروزه به عنوان موزه از آن استفاده می‌شود.

قلعه هایدلبرگ

قلعه هایدلبرگ در بالای تپه‌ای مشرف به رودخانه نکار و شهر هایدلبرگ قرار گرفته است. این قلعه زیبا و قرمز رنگ به عنوان یکی از مهم‌ترین سازه‌های فرهنگی کشور آلمان به شمار می‌رود. این قلعه در قرن سیزدهم میلادی ساخته شد و در طی جنگ سی ساله تخریب شد و قلعه جایگزین آن نیز پس از برخورد رعد و برق به آن، به سرعت رو به فرسایش رفت. امروزه، بازدیدکنندگان و گردشگران می‌توانند از ویرانه‌های این قلعه و مناظر زیبای آن دیدن کنند.

قلعه زیگمارینگن

قلعه زیگمارینگن مشرف به شهر زیگمارینگن در جنوب کشور آلمان است. این قلعه بسیار زیبا در بالای یک صخره بلند قرار گرفته است. قدمت این قلعه به سال 1077 میلادی باز می‌گردد اما بخش‌های بسیاری از آن در طی قرن هفدهم و نوزدهم بازسازی شده است. این قلعه بی‌نظیر محل زندگی اجدادی خانواده سلطنتی هوهنزولرن بوده است و برای بیش از صد سال است که برای عموم باز است. امروزه، مسافران و گردشگران می‌توانند از این قلعه بسیار دیدنی و تماشایی دیدن کنند.

قلعه آرنسبورگ

قلعه آرنسبورگ در شهری به همین نام و در نزدیکی هامبورگ در شمال آلمان قرار گرفته است. این قلعه برای بیش از چهار صد و سی سال است که نماد این منطقه به شمار می‌رود و امروزه از آن به عنوان موزه استفاده می‌شود. این قلعه دوره رنسانسی معمولا محل برگزاری مراسم‌های سالانه از جمله کنسرت و سینماهای فضای باز است.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان