تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
طراحی ارزان سایت
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
طراحی ارزان سایت

پوتین تحریم‌های اقتصادی غرب را تمدید کرد

ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه در دستوری، تحریم خرید مواد غذایی از کشور‌های غربی (تحریم کنندگان روسیه) را تا پایان سال ۲۰۲۲ میلادی تمدید کرد.

به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، دستور کتبی پوتین برای تمدید تحریم کشور‌های تحریم کننده روسیه تا پایان ماه دسامبر سال 2022میلادی (دی ماه1401)، روز دوشنبه در پورتال اطلاعات حقوقی روسیه منتشر شده است.

بر اساس این دستور، دولت روسیه موظف شده است تدابیر لازم برای اجرای این دستور رییس جمهور‌ی روسیه را بکار گیرد.

پوتین در دستور خود همچنین یادآورشد که دولت روسیه در صورت نیاز پیشنهاد برای تغییر زمان تحریم‌های روسیه در مورد غرب را ارائه کند.

روسیه با توجه به حفظ تحریم‌های کشور‌های غربی علیه روسیه، هر ساله تحریم‌های در مورد این کشور‌ها وضع یا تحریم‌های قبلی را تمدید می‌کند.

پوتین پاییز سال 2014 در پاسخ به تحریم‌های کشور‌های غربی علیه روسیه طی دستوری، واردات محصولات کشاورزی، مواد خام و مواد غذایی از کشور‌های تحریم کننده روسیه را صادر کرده بود.

اقلامی همچون محصولات کشاورزی، انواع گوشت، محصولات دریایی، میوه و صیفی جات و محصولات لبنی در فهرست تحریم‌های روسیه علیه غرب قرار گرفته اند.

این کشور‌ها شامل آمریکا، کانادا، استرالیا، نروژ و کشور‌های عضو اتحادیه اروپا می‌شود که از سال 2014 و در مساله اوکراین تحریم‌های گسترده‌ای را علیه روسیه اعمال کرده و صد‌ها شهروند و مقام روس را در فهرست تحریم خود قرار دادند.
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان