تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

رئیس جمهوری برزیل: نگران آینده افغانستان هستیم

رئیس جمهوری برزیل روز سه شنبه در سخنرانی در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل با بیان اینکه کشورش از رسیدگی به مسائل پناهجویان حمایت می‌کند، گفت که دولت برزیل نگران آینده افغانستان و مردم این کشور است.

به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، ژائیر بولسونارو به عنوان نخستین سخنران نشست مجمع عمومی سازمان ملل به اشاره به اینکه این روزها، بیستمین سالروز حوادث یازده سپتامبر 2001 و حمله آمریکا به افغانستان است، بطور خلاصله به موضوع افغانستان اشاره کرده و آینده و سرنوشت مردم این کشور را نگران کننده دانست.

وی همچنین با اشاره به مسئله همه گیری کرونا، این موضوع را از بزرگترین چالش‌های کنونی جهان دانست که گریبان برزیل را هم مثل سایر کشور‌های جهان گرفته است.

بولسونارو که به خاطر عملکرد دولتش در زمینه مهار شیوع کرونا از سوی مردم این کشور مورد انتقاد قرار دارد، همه گیری کرونا را یکی از بزرگترین بحران‌های کنونی جهان برشمرد و از عملکرد دولت خود در زمینه مقابله با این پاندمی از جمله در زمینه واکسیناسیون دفاع کرد.

وی در بخشی دیگر از سخنانش گفت که برزیل در حوزه اقتصاد، یکی از بهترین عملکرد‌ها را در میان کشور‌های جهان داشته است.

رئیس جمهوری برزیل همچنین با اشاره به مشکلات اقلیمی روزافزون جهان، خواستار توجه جدی‌تر جامعه جهانی برای حل این بحران شد و از همه کشور‌ها خواست تا سهم بیشتری در این زمینه برعهده بگیرند و نقش بیشتری ایفا کنند.
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان