تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
طراحی ارزان سایت
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
طراحی ارزان سایت

فارن‌پالیسی: طالبان نیازی به غرب ندارد

فارس نوشت:یک نشریه آمریکایی در گزارشی نوشت که گروه طالبان که کنترل افغانستان را در دست گرفته با توجه به کمک‌ها و حمایت‌های روسیه و چین، نیازی به غرب و به رسمیت شناخته شدن از سوی آنها ندارد.

فارن‌پالیسی: طالبان نیازی به غرب ندارد

نشریه آمریکایی فارن پارلیسی در گزارشی نوشت که گروه طالبان نیازی به غرب ندارد و کابینه جدیدی که این گروه در کابل تعیین کرده به کمک روسیه و چین هر کاری که بخواهد انجام خواهد داد.

در این مقاله که توسط «عظیم ابراهیم» مدیر موسسه راهبردی و سیاسی «نیولاینز» در آمریکا نوشته شده، آمده است که سردمداران جدید افغانستان «تعدادی افراد افراطی نیستند بلکه ثابت کرده اند که بسیار منظم، انعطاف پذیر و باهوش هستند».

مدیر موسسه راهبردی نیولاینز اضافه کرد: «سردمداران جدید به خوبی خواهند توانست که امور کشور را مدیریت کنند حتی اگر کرسی در سازمان ملل بدست نیاورند و این موضوع به کمک برسمیت شناخته شدن از سوی چین و روسیه و کمک‌های این دو کشور خواهد بود. این دو کشور عضو شورای امنیت سازمان ملل بوده و همین برای طالبان تضمین خواهد کرد که هرگونه اقدام علیه آنها با حق رای وتو از سوی این دو کشور همراه شود».

وی در ادامه این گزارش نوشت: «بسیاری از سران کشورهای غربی پس از سیطره طالبان بر تمام افغانستان همزمان با خروج نیروهای آمریکایی از این کشور، از طالبان خواستند که به حقوق شهروندان عادی، حقوق زنان و اقلیت‌ها احترام بگذارند. این کشورها اعلام کردند که پایبندی طالبان به این شرط‌ها باعث خواهد شد که طالبان را به عنوان دولت مشروع در افغانستان برسمیت شناخته و حمایت کشورهای غربی از سازمان‌های مدنی در افغانستان ادامه یابد».

311311

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان