تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

جاذبه‌های گردشگری کشور تونس – بخش دوم

در ادامه با ما همراه باشید تا جاذبه‌های گردشگری کشور تونس را به شما معرفی کنیم.

جاذبه‌های گردشگری کشور تونس – بخش دوم

کشور تونس در شمال قاره آفریقا قرار گرفته است و دارای سواحل بسیار درخشان و جذابی است. این کشور همچنین دارای آثار تاریخی به جای مانده از دوره رومی‌ها و بیزانس است. علاوه بر این، بناهای بسیاری با معماری اسلامی نیز می‌تواند در این سرزمین یافت. ناگفته نماند که دیدن غروب آفتاب بر روی شن‌های روان بیابان صحرا، از جمله برترین جاذبه‌های این کشور به شمار می‌رود.

در ادامه با ما همراه باشید تا جاذبه‌های گردشگری کشور تونس را به شما معرفی کنیم.

7- بولا رجیا

Bulla Regia ruins

Bulla Regia ruins

کشور تونس، ویرانه‌های باستانی رومی بسیاری دارد اما ویرانه بولا رجیا در نزدیکی تابارکا، جالب‌توجه‌ترین و خارق‌العاده‌ترین مکان باستانی در کشور تونس به شمار می‌رود. در این مکان، ساکنین رومی از عهده آب و هوای خشن و گرم اینجا بر می‌آمدند. آنها ساختمان‌های ویلای خود را در زیر زمین می‌ساختند که همین سبب شده تا خانه‌ها به خوبی تا به امروز پا بر جا بماند. برای دوست‌داران و علاقه‌مندان به تاریخ، این مکان فرصت بسیار منحصربه‌فردی برای قدم زدن در میان خانه‌های حقیقی و واقعی رومیان است.

8- قیروان

Kairouan

Kairouan

شهر قیروان، دارای مساجد، مدارس و مقبره‌های فراوانی است و دارای بناهای تاریخی بی‌شماری است. این شهر به عنوان چهارمین شهر پر اهمیت برای مسلمانان به شمار می‌رود. معماری عربی در این مکان واقعا الهام‌بخش است و آسمان پر از مناره‌های باریک و گنبدهای حجیم است. بخش قدیمی شهر قیروان که دارای کوچه‌های باریک و هزارتو و خانه‌های رنگین است، بسیار نفس‌گیر و جذاب است و هر گردشگر و مسافری را در بهت و حیرت فرو می‌برد.

9- شهر سوس

View over the medina in Sousse

View over the medina in Sousse

شهر سوس دارای استحکامات و بناهایی همچون ریبات و کاسبا است و مکان ایده‌آلی برای گردش مسافران و گردشگران به شمار می‌رود. این بخش قدیمی و دوست‌داشتنی شهر دارای شبکه‌ای از خیابان‌ها و کوچه‌های هزارتو در کنار خانه‌های سفید رنگ است. این بخش قدیمی همچنین مکان بسیار خوبی برای خرید سوغاتی‌های دست‌ساز است. به دور از خیابان‌های بازار و غرفه‌های بسیار شلوغ، کوچه‌های بسیار آرام و خلوت قرار دارد که مکانی بسیار ایده‌آل برای تجربه زندگی محلی ساده و بی‌آلایش است.

10- چوت الجیرید

Chott el Djerid

Chott el Djerid

این محوطه نمکی بسیار گسترده، در فاصله یک روزه از شهر بیابانی توزیور قرار گرفته است. این مکان، یک صحنه فرازمینی و متروک خلق کرده است که هر گردشگر و مسافری را در بهت و حیرت فرو می‌برد و زیبایی و درخشش خود را به رخ می‌کشد. این منظره بستگی به فصل دچار تغییر می‌شود. در فصل تابستان، مناظر اطراف چوت الجیرید پر از سراب‌های درخشانی است که در افق‌های دور دست دیده می‌شود. در طی فصل زمستان، این منطقه معمولا پر از آب می‌شود و یک دریاچه عجیبی را خلق می‌نماید که پیرامون آن صحراهای خالی قرار گرفته است.

11- الحمامات

Hammamet

Hammamet

 الحمامات، مکانی بسیار ایده‌آل برای ساحل است. این شهر در شبه جزیره کیپ بون در شما کشور تونس قرار گرفته است و مکانی عالی برای سپری کردن تعطیلات در سواحل به شمار می‌رود. خود شهر الحمامات، دارای ساختمان‌های سفید رنگ زیبایی است که در کنار دریای آبی و روشن قرار گرفته است و به جذابیت دریای مدیترانه افزوده است و منظره بی‌نظیری برای کسانی که برای آفتاب گرفتن به این ساحل آمده‌اند، ایجاد کرده است.

12- داگا

Roman ruins at Dougga

Roman ruins at Dougga

داگا در فاصله کوتاهی از پایتخت کشور تونس یعنی شهر تونس قرار دارد و در شهر ساحلی و شمالی تابارکا قرار گرفته است. داگا یکی از مهم‌ترین مکان‌های باستانی رومی در شمال آفریقا به شمار می‌رود. این مکان باستانی به خوبی حفظ شده است و گردشگران و مسافران زیادی برای دیدن آن به آنجا سفر می‌کنند. این شهر باستانی برای اولین بار در قرن ششم پیش از میلاد شکل گرفته است و امروزه نیز دارای باقی‌مانده‌هایی از دوره‌های تاریخی مهمی همچون بربر، پانیک، رومی و بیزانس است.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان