تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
طراحی ارزان سایت
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
طراحی ارزان سایت

قیمت طلای جهانی بالا رفت

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۴ درصد افزایش، به ۱۷۵۸ دلار و ۵۰ سنت رسید.

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی تحت تاثیر افت ارزش دلار و کاهش بازده اوراق قرضه آمریکا اندکی افزایش یافت.

بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با 0.4 درصد افزایش، به 1757 دلار رسید. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با 0.4 درصد افزایش، به 1758 دلار و 50 سنت رسید.

شاخص دلار افت کرد و بازده اوراق قرضه 10ساله آمریکا که به بالاترین حد از اوایل ژوییه صعود کرده بود، عقب نشینی کرد. دلار ضعیف‌تر از قیمت طلا پشتیبانی کرده و این فلز را برای دارندگان ارز‌های دیگر ارزان‌تر می‌کند.

کایل رودا، تحلیلگر شرکت آی جی مارکت گفت: طلا اندکی نامطمئن به نظر می‌رسد و احتمالا از سطح فنی کلیدی 1750 دلار بهبود پیدا می‌کند.

شماری از مقامات بانک مرکزی آمریکا قرار است هفته جاری صحبت کنند که شاخص‌ترین آن‌ها جروم پاول، رییس بانک مرکزی خواهد بود که قرار است در برابر کمیته سنا به توضیح درباره واکنش سیاست پولی در برابر پاندمی ویروس کرونا بپردازد.

طلا اغلب پوشش ریسک در برابر تورم و کاهش ارزش پول ناشی از اقدامات محرک مالی بانک مرکزی شناخته می‌شود و تعدیل این تدابیر، هزینه نگهداری طلا را افزایش داده و به جذابیت سرمایه‌گذاری در آن لطمه می‌زند.

بر اساس گزارش رویترز، سرمایه گذاران همچنین به تحولات پیرامون غول املاک‌سازی اورگرند چین چشم دوخته اند. این شرکت هفته گذشته نتوانست بدهی خود را پرداخت کند و هفته جاری موعد سررسید بخش دیگری از بدهی‌هایش است.

ذخایر طلای «اس پی دی آر گلد تراست» که بزرگترین صندوق ETF تحت پشتوانه طلا در جهان است، از 992.65 تن در روز پنج شنبه به میزان 0.1 درصد در روز جمعه افزایش یافت و به 993.52 تن رسید.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با 0.9 درصد افزایش، به 22 دلار و 62 سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری 0.8 درصد صعود کرد و به 990 دلار و 62 سنت رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با 0.6 درصد افزایش، 1983 دلار و 89 سنت بود.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان