تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

برترین جاذبه‌های گردشگری بلژیک – بخش دوم

در ادامه با ما همراه باشید تا بخش دوم برترین جاذبه‌های گردشگری بلژیک را به شما معرفی کنیم.

برترین جاذبه‌های گردشگری بلژیک – بخش دوم

کشور بلژیک، گرچه کشوری کوچک است اما سهم بزرگی در تاریخ داشته است و مکان‎‌های تاریخی بسیاری در این کشور وجود دارد. کشور بلژیک در طی جنگ جهانی اول و دوم، در خط مقدم نبردها قرار داشته است. کشور بلژیک دارای مکان‌های تاریخی مدرن و باستانی است و هر گردشگر و مسافری را می‌تواند برای روزها به خود مشغول کند.

در ادامه با ما همراه باشید تا بخش دوم برترین جاذبه‌های گردشگری بلژیک را به شما معرفی کنیم.

8- کاخ بزرگ، آنتورپ

Grand Place (Grote Markt), Antwerp

Grand Place (Grote Markt), Antwerp

کاخ بزرگ درست در مرکز شهر آنتورپ قرار گرفته است. این کاخ به نام گروت مارخت نیز شناخته می‌شود. این کاخ شامل برخی از برترین نمونه‌های معماری خانه‌های گایلد با سقف‌های شیبدار معمولی خود است. تالار شهر در این مکان، به خوبی حفظ شده است و نمونه‌ای از یک سازه قرن شانزدهمی است و ورودی آن دارای مجموعه‌ای از نقاشی‌ها است که تاریخ شهر آنتورپ را به نمایش می‌گذارد. با این حال، خانه‌های گایلد همچنان دلیل اصلی گردشگران و مسافران برای سفر و بازدید از کاخ بزرگ است.

9- دره میوس

Namur in the Meuse Valley

Namur in the Meuse Valley

دره میوس در جنوب شهر بروکسل واقع شده است و یکی از بهترین مکان‌ها برای پیدا کردن حسی از حومه و روستاهای کشور بلژیک است. رودخانه میوس، خوش‌منظره‌ترین مکان‌ها را در طی مسیر خود برای قایق‌سواران و گردشگران فراهم می‌آورد. حومه و اطراف آن نیز پوشیده از جنگل‌های متراکم است که با تپه‌های پوشیده از قلعه‌ها و دژهای ویران شده درهم تنیده است. برای یک سفر رودخانه‌ای بسیار جذاب و تماشایی به شهر نامور یا دینانت بروید. این دو شهر کوچک، بهترین مکان برای طبیعت‌گردی در این منطقه هستند. دره میوس همچنین مکانی ایده‌آل برای پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری است.

10- شهر قدیمی مانس

Mons Old Town

Mons Old Town

شهر قدیمی مانس، مکانی تماشایی و جذاب برای گردش است. در مرکز آن، کاخ بزرگ قرار دارد. در این مکان، یک میدان اصلی قرار دارد که در اطراف آن، ساختمان‌هایی قرار گرفته است که بیش از چهار صد سال قدمت دارند و قدمت آنها به قرن پانزدهم تا شانزدهم میلادی باز می‌گردد و همچنان متقارن و زیبا پابرجا ماندند. به طور خاص، خانه تویسون دیور ساخت 1615 و کلیسای سینت جورج ساخت 1604 میلادی، از برجسته‌ترین ساختمان‌ها از نظر معماری هستند. علاوه بر کاخ بزرگ، این شهر قدیمی دارای ساختمان‌های دیدنی بسیاری است. برج ساعت در این مکان، به عنوان میراث جهانی به ثبت رسیده است.

11- کلیسای سینت پیتر، لون

St Peter's Church and Town Hall

St Peter’s Church and Town Hall

کلیسای سینت پیتر با پنجره‌های قوس‌دار و ستون‌های شاخ‌دار خود، یکی از بهترین مکان‌های حفظ شده از سبک برابانت گوتیک در کشور بلژیک به شمار می‌رود. این کلیسا در مرکز شهر لون و در میدان اصلی شهر قرار گرفته است. گردشگران و مسافران می‌توانند علاوه بر معماری قرن پانزدهمی کلیسا، از هنرهای داخل آن نیز لذت ببرند. برخی از بهترین نقاشی‌های فلاندرزی در این مکان به تصویر کشیده شده است.

12- شهر قدیمی مشلان

Grote Markt in Mechelen's Old Town

Grote Markt in Mechelen’s Old Town

بناهای تاریخی شهر قدیمی مشلان ممکن است همانند بناهای تاریخی شهر بروژ، مشهور نباشند اما این شهر قدیمی، مکانی بسیار عالی برای تجربه بلژیک قرون وسطایی است و بسیاری معماری شیروانی و ساختمان‌های قدیمی خوب در این مکان قرار دارند. مرکز شهر قدیمی، دارای ساختمان‌های بسیار خوبی است که از جمله آن می‌توان به تالار شهر و لینهال اشاره کرد. علاوه بر این، کلیسای جامع سینت رامبوتس با برج ساعت قرار گرفته در پشت آن، بسیار تماشایی و دیدنی است.

13- واترلو

Waterloo

Waterloo

واترلو، مکانی است که ناپلئون در نبردی بسیار مشهور شکست خورده است. امروزه، این مکان روستایی و حومه شهر که زمانی مکان نبرد و جنگ بوده، اکنون یک منظره روستایی از زمین‌های کشاورزی است اما یک تپه مصنوعی در آن قرار دارد که یک مجسمه شیر یادبود بر بالای آن قرار گرفته است که یادآور و نشانه روزی است که ارتش ناپلئون سرانجام متوقف گردید. از بالای این تپه، منظره خارق‌العاده نسبت به زمین‌های اطراف وجود دارد. واترلو، مکانی بسیار جالب توجه برای علاقه‌مندان به تاریخ بلژیک و اروپا است.

14- دره سمویس

Membre village in the Semois Valley

Membre village in the Semois Valley

دره سمویس، مکانی بهشتی و ایده‌آل برای علاقه‌مندان به طبیعت است. این دره دارای مناطق روستایی سرسبزی است که می‌توان پس از گردش مسافران و گردشگران در میان شهرهای قدیمی بلژیک، مکانی برای استراحت و لذت بردن از طبیعت باشد. این مکان که در بخش جنوبی کشور بلژیک قرار گرفته است، رودخانه سمویس از میان زمین‌های کشاورزی در جریان است و مناظر بسیار زیبایی را خلق کرده است. این رودخانه، مکانی بسیار عالی برای قایق‌سواری در داخل رودخانه به شمار می‌رود. روستاهایی همچون ممبری، لافورت و آلی، اقامت بسیار خوبی را برای گردشگران و مسافران ارائه می‌کنند.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان