تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تهران بار
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تهران بار

کشتی آزاد قهرمانی جهان - نروژ

کامران قاسم پور با اقتدار به مدال طلا رسید +فیلم

ملی‌پوش وزن ۹۲ کیلوگرم کشتی آزاد ایران در دیدار فینال رقابتهای جهانی با غلبه بر حریف توانمند روس به مدال طلا رسید.

به گزارش مشرق، در ادامه رقابت های 4 وزن دوم کشتی آزاد قهرمانی جهان 2021 که در اسلو پایتخت نروژ در حال برگزاری است، کامران قاسمپور نماینده وزن 92 کیلوگرم ایران و دارنده 2 مدال طلای زیر 23 سال جهان، در دیدار نهایی برابر ماگومد قربان اف دارنده مدال طلای اروپا از روسیه به روی تشک رفت و با زیرگیری های منحصر به فرد خود در پایان با نتیجه 8 بر 4 به برتری رسید و سومین مدال طلای ایران در این رقابت ها را بر گردن آویخت.

فیلم/ برد کامران قاسم پور برابر حریف روس در فینال

قاسمپور پیش از این در دور نخست استراحت کرد، سپس مقابل آندریل ولاوسف از اوکراین 7 بر صفر پیروز شد. وی سپس ایراکلی متسیتوری از گرجستان را با نتیجه قاطع 10 بر یک شکست داد و در نیمه نهایی نیز در مبارزه ای حساس مقابل جی دن کاکس دارنده مدال های طلای جهان و برنز المپیک از آمریکا با نتیجه 3 بر 3 و با توجه به اخطار حریف به برتری رسید و راهی فینال شد.

پیش از این حسن یزدانی در 86 و امیرحسین زارع در وزن 125 کیلوگرم صاحب طلای جهان شدند و علیرضا سرلک در 57، امیرمحمد یزدانی در 65 و محمد نخودی در وزن 79 کیلوگرم نیز به مدال نقره جهان رسیدند. رحمان عموزاد در 61 و یونس امامی در وزن 74 کیلوگرم نیز از دور رقابت ها کنار رفتند.

همچنین مجتبی گلیج در وزن 97 کیلوگرم با شکست مقابل کایل اسنایدر از آمریکا راهی دیدار رده بندی شد و عرفان الهی نیز در وزن 70 کیلوگرم به گروه بازنده ها رفت تا او نیز برای رسیدن به مدال برنز تلاش کند. رقابت های شانس مجدد، رده بندی و فینال این دو وزن فردا(سه شنبه) در روز پایانی رقابت های کشتی آزاد برگزار می شود.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان