تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

خطرناک‌ترین جاذبه‌های گردشگری جهان – بخش سوم

از قله‌های بلند و برفی تا گودال‌های عجیب در اقیانوس، سیاره زمین دارای مکان‌های زیبا و در عین حال، خطرناک است. در ادامه مطلب خطرناک‌ترین جاذبه‌های گردشگری جهان، قرار است سومین بخش این فهرست را به شما معرفی کنیم.

خطرناک‌ترین جاذبه‌های گردشگری جهان – بخش سوم

از قله‌های بلند و برفی تا گودال‌های عجیب در اقیانوس، سیاره زمین دارای مکان‌های زیبا و در عین حال، خطرناک است. در ادامه مطلب خطرناک‌ترین جاذبه‌های گردشگری جهان، قرار است سومین بخش این فهرست را به شما معرفی کنیم.

در ادامه با ما همراه باشید.

خطرناک‌ترین جاذبه‌های گردشگری جهان – بخش اول

خطرناک‌ترین جاذبه‌های گردشگری جهان – بخش دوم

اورست، نپال

Everest, Nepal

Everest, Nepal

کوه اورست دارای ارتفاع 8849 متری از سطح دریا است. این مکان، نمادی جهانی از سفر و ماجراجویی است. برای کوهنوردان، صعود از بلندترین کوهستان در سرتاسر جهان، آزمایشی نهایی از استقامت به شمار می‌رود. گرچه این قله به عنوان خطرناک‌ترین قله شناخته نمی‌شود اما همچنان دارای خطرات بسیار زیادی است. از سال 1922 میلادی، بیش از 300 نفر جان خود را به هنگام صعود از قله اورست از دست دادند. بلندترین بخش کوهستان که دارای سطح اکسیژن بسیار پایینی است، به عنوان منطقه مرگ شناخته می‌شود.

جزیره ریونیون

Réunion

Réunion

جزیره ریونیون در اقیانوس هند قرار دارد اما جز کشور فرانسه محسوب می‌شود. سواحل این جزیره بسیار مطبوع و خلوت هستند. جزیره ریونیون دارای امواج بسیار عالی است که به عنوان بهشتی برای موج‌سواران شناخته می‌شود. متاسفانه، این مکان همچنین یکی از نقاط با بیشترین کوسه در جهان است. در سال 2019 دو مرگ بر اثر کوسه در این آب‌ها رخ داده است. از سال 2011 تاکنون بیش از 11 مرگ بر اثر حمله کوسه اتفاق افتاده است.

جاده یونگاس شمالی، بولیوی

North Yungas Road, Bolivia

North Yungas Road, Bolivia

جاده یونگاس شمالی به عنوان یکی از خطرناک‌ترین جاده‎های جهان شناخته می‌شود. این جاده در درون رشته کوه‌های کوردیلرا اورینتال در نزدیکی لا پاز قرار دارد. امروزه، این جاده به یکی از هیجانی‌ترین جاده‌های کوهستانی دوچرخه سواری در جهان تبدیل شده است. به همین دلیل است که برخی افراد به آن جاده مرگ می‌گویند. البته، امروزه جاده جدید این امکان را فراهم آورده تا در خطرناک‌ترین و باریک‌ترین بخش‌های این جاده، وسایل بزرگتر قادر به عبور باشند.

دریاچه جوشان، دومینیک

Boiling Lake, Dominica

Boiling Lake, Dominica

دومینک به عنوان یک جزیره طبیعی شناخته می‌شود و یکی از محافظت‌شده‌ترین و زیباترین کشورها در کارائیب به شمار می‌رود. با طی کردن مسیری در درون پارک ملی مورن ترویس پیتونز و ورود به دره دیسولیشن، شما یکی از فریبنده‌ترین و احتمالا مرگبارترین جاذبه گردشگری این جزیره را مشاهده خواهید کرد که به نام دریاچه جوشان شناخته می‌شود. این دریاچه بخار در حقیقت یک شکاف در پوسته زمین است. گاهی اوقات آب‌های آن تخیله می‌شوند و گاهی اوقات نیز آب‌های آن ناگهان سرد می‌شوند.

کوه‌های راکی، کانادا

The Canadian Rockies, Canada

The Canadian Rockies, Canada

کوه‌های راکی در کشور کانادا پر از خطرات مختلف هستند. از جمله این خطرات نیز می‌توان به ریزش بهمن، ریزش سنگ، احتمال برخورد با شیرهای کوهی و خرس‌های گریزلی اشاره کرد. البته، همین خطرات یکی از دلایلی هستند که این کوهستان‌های فوق‌العاده به مکانی مناسب برای جویندگان هیجان تبدیل شده است. فصل زمستان در کوه‌های راکی، فعالیت‌هایی پر از آدرنالین و خطرناکی را ارائه می‌کند که شامل اسکی در خارج از پیست، یخ نوردی و کوه‌پیمایی می‌شود. در سال 2019، سه تا از شناخته‌شده‌ترین کوهنوردان جهانی در یک ریزش بهمن در این کوهستان جان خود را از دست دادند.

ترولتونگا، نروژ

Trolltunga, Norway

Trolltunga, Norway

این شکل صخره‌ای برجسته و فرازمینی در غرب کشور نروژ قرار دارد. این مکان به یک مکان جذاب برای کوهنوردان و گرفتن عکس سلفی تبدیل شده است. این مکان در ارتفاع 1097 متری از سطح دریا قرار دارد و تنها راه برای رسیدن به آن نیز از طریق یک برآمدگی و لبه بسیار خطرناک است که در بالای دریاچه رینگدالزواتنت قرار گرفته است. برای رسیدن به آن باید مسیری کوهستانی به طول 28 کیلومتر را طی کرد. افراد و گردشگران می‌توانند در لبه این مکان بایستند و با قبول خطرات آن، از زیبایی‌های زیر پای خود لذت ببرند. در سال 2015، یک زن اتریشی از این مکان سر خورد و از دنیا رفت.

یوکاتان سنتوس، مکزیک

Yucatán Cenotes, Mexico

Yucatán Cenotes, Mexico

در زیر جنگل بارانی در شبه جزیره یوکاتان در کشور مکزیک، سه تا از طولانی‌ترین سیستم‌های غاری زیر آبی در جهان قرار گرفته است. این سیستم‌های غاری بزرگ و ناشناخته، به مکانی بسیار جذاب برای غواصان تبدیل شده است. در درون این سیستم‌های غاری، سوراخ‌ها و گودال‌هایی وجود دارد که به عنوان سنتوس شناخته می‌شوند. متاسفانه برخی از غواصان در درون این استخرهای آبی برجسته و زیبا، جان خود را از دست دادند. این مکان‌ها توسط قوم باستانی مایا به عنوان مکان‌های بسیار معنوی در نظر گرفته می‌شدند.

فگرادالسفجال، ایسلند

Fagradalsfjall, Iceland

Fagradalsfjall, Iceland

برای دیدن قدرت سیاره زمین، مردم و گردشگران به سمت آتشفشان فگرادالسفجال در کشور ایرلند کشیده می‌شوند. این آتشفشان در مکانی منزوی در شبه جزیره ریکجانز قرار گرفته است. این آتشفشان فعال، خطر و تهدید اندکی نسبت مردم و زیرساخت‌ها است اما منظره بسیار دلنشینی دارد. تورهایی با رهبری افرادی ماهر، مردم را به این مکان می‌آورند تا شاهد این پدیده طبیعی از نزدیک و از نقطه‌ای امن باشند. مرگ چندین نفر در جزیره سفید در کشور نیوزیلند که یک مکان گردشگری مشهور است، سبب تاثیرگذاری بسیار زیادی بر روی گردشگری آتشفشانی در سرتاسر جهان شده بود.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان