تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

وزیر خارجه امارات به زودی به اسرائیل می‌رود

وزیر خارجه امارات متحده عربی با اعلام سفر زودهنگام خود به فلسطین اشغالی، مدعی شد که کشورش به شدت تحت تأثیر روابط دوجانبه و رو به رشد میان ابوظبی- تل آویو قرار گرفته است.

به گزارش «تابناک» به نقل از مهر به نقل از رویترز، «عبدالله بن زاید آل نهیان» وزیر خارجه امارات متحده عربی شامگاه چهارشنبه در کنفرانس خبری مشترک با همتایان آمریکایی و اسرائیلی خود در شهر واشنگتن دی سی گفت که در صورت عدم گفتگو بر سر شرایط مورد نظر میان اسرائیل و ملت فلسطین، هیچ گفتگوی صلحی در خاورمیانه برگزار نخواهد شد.

وی در ادامه تأکید کرد که برقراری یک رابطه موفق تر میان اسرائیل و امارات، هم اسرائیلی‌ها و هم فلسطینیان را به «کارآمد بودن این مسیر» تشویق خواهد کرد، و اینکه این راه و مسیری ارزشمند نه تنها برای سرمایه گذاری بلکه برای ریسک پذیری است.

گفتنی است، سال میلادی گذشته (2020) اسرائیل و امارات متحده عربی در یک اقدام غیرمنتظره در عرصه سیاسی خاورمیانه- از موضوع فلسطین گرفته تا مقابله با ایران- با عادی سازی روابط فیمابین در چارچوب توافقنامه صلح آبراهام (به میانجی گری دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین ایالات متحده) توافق کردند.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان