تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

کودکانه‌های کودکان قشمی

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سازمان منطقه آزاد قشم از برگزاری برنامه‌های فرهنگی و هنری با محوریت آشنایی کودکان با آیین و سنت‌های بومی در قشم به مناسبت هفته ملی کودک خبر داد.

کودکانه‌های کودکان قشمی

به گزارش خبرآنلاین از قشم، حامد بی‌آزار با اشاره به همکاری نهادهای مرتبط با هویت و فرهنگ‌سازی برای کودکان در قشم برای برگزاری این برنامه‌ها عنوان داشت: در هفته ملی کودک، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان هرمزگان مرکز فرهنگی هنری قشم، کانون فرهنگی تربیتی شهید ذاکری قشم، اداره ویژه کتابخانه های عمومی شهرستان قشم و هیات ورزش های همگانی منطقه آزاد قشم، در تعامل با حوزه فرهنگی سازمان منطقه آزاد قشم، برای کودکان این منطقه برنامه‌های متنوعی در فضای باز فرهنگ‌سرا به اجرا درآوردند.

وی از برگزاری غرفه‌های آموزشی ساخت عروسک‌های بومی به نام دختلوک در این مکان خبر داد و گفت: اولویت ما در برگزاری برنامه‌های فرهنگی و هنری، پر کردن اوقات فراغت کودکان و همچنین آشنا کردن آنان با آداب و سنت‌های بومی بوده است.

به گفته بی‌آزار، سایر برنامه‌های هفته ملی کودک که از روز شنبه 17 مهرماه همه‌روزه در فرهنگسرا ارائه به کودکان و خانواده‌های قشمی بود، شامل کارگاه‌های نقاشی، نقاشی دیواری، کتاب‌خوانی، قرآن‌خوانی، سفال‌گری، بازی‌های فکری، بازی و حرکت، نقالی و موسیقی کودکان و ایستگاه های عرضه محصولات فرهنگی- هنری می‌شد. 

 سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به اکران هم‌زمان فیلم‌های سی و چهارمین جشنواره فیلم‌های کودک در قشم با سراسر کشور در این هفته افزود: فیلم‌های این جشنواره نیز با همکاری مجتمع تجاری سیتی سنتر شهر قشم در سینمای این مجتمع، با رعایت پروتکل‌های ستاد ملی کرونای کشور به اکران درآمد که با استقبال بی‌نظیر کودکان و خانواده‌های آنان همراه بود.

بی‌آزار در پایان از فعالان عرصه‌های فرهنگ و هنر جزیره برای حضور پررنگ‌تر در نخستین فرهنگسرای شهر قشم دعوت کرد.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان