تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

شیوع قارچ سیاه در بیماران دیابتی

رعایت بهداشت، شستشو بینی با آب نمک و کنترل قند خون بیماران دیابتی مهمترین راه کنترل از این بیماری است.

متخصص بیماری‌های عفونی در اصفهان گفت: قارچ سیاه در بیماران دیابتی شیوع بیشتری دارد.
 
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، عضو هیئت علمی گروه‌های بیماری‌های عفونی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: با بیان اینکه همه افراد بستری در بیمارستان مبتلا به کرونا احتمال ابتلا به عفونت قارچ سیاه را دارند و شیوع بیشتر آن بین دیابتی‌ها اثبات شده است گفت: در حال حاضر اکثر بیماران مبتلا به قارچ سیاه، بیماران دیابتی کنترل نشده هستند.
 
فرزین خوروش با اشاره به اینکه کرونا ممکن است‌تحریک کننده بعضی بیماری‌های مزمن شود افزود: اگر بعد از گذشت یک ماه تب بیمار کرونایی از حالت عادی خارج شود و بیمار حال مساعدی نداشته باشد، باید به پزشک معالج خود مراجعه کند تا وضعیت بدن او ارزیابی شود.
 
وی با بیان اینکه وقتی قند خون بیماران دیابتی بالا می‌رود بعد از گذشت دو هفته دچار تورم یک طرفه صورت می‌شوند که همان عفونت قارچ سیاه است گفت: رعایت بهداشت، شستشو بینی با آب نمک و کنترل قند خون بیماران دیابتی مهمترین راه کنترل از این بیماری است.
 
دکتر خوروش درمان عفونت قارچ سیاه را خارج کردن عفونت‌ها از اعضای بدن، چشم‌ها و تراشیدن سینوس‌ها دانست و افزود: اگر بیماران کرونایی دچار تورم یک‌طرفه در صورت، درد سینوس و درد دندان‌ها شدند بایدبرای درمان سریع به پزشک مراجعه کنند.
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان