تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

کرزی: طالبان باید اول مشروعیت ملی بدست آورد

حامد کرزی رییس جهموری پیشین افغانستان تاکید کرد، طالبان برای به رسمیت شناخته شدن از سوی جامعه جهانی، اول باید مشروعیت ملی را بدست بیاورد.

به گزارش تابناک به نقل از ایرنا از طلوع نیوز، کرزی با اشاره به تلاش‌های طالبان برای به رسمیت شناخته شدن توسط جامعه جهانی گفت: طالبان باید مشروعیت ملی را از طریق برگزاری انتخابات و یا دایر کردن لویه جرگه (نشست مشورتی) بدست آورد.

کرزی افزود: مشروعیت ملی و به رسمت شناخته شدن از طرف جامعه جهانی لازم است. در همین زمینه باید اقداماتی شود. اقدام اول زمینه سازی برای مشروعیت ملی است که از طریق لویه جرگه، نافذ کردن قانون اساسی افغانستان. مشروعیت ملی یا از طریق انتخابات بدست می‌آید.

کرزی همچنان تاکید کرد که حکومت تازه برای تنظیم امور کشور باید قانون اساسی داشته باشد.

رییس جمهوری پیشین افغانستان همچنین گفت: پاکستان این روز‌ها به نحوی صحبت می‌کند که گویا نمایندگی ما را دارد. نخیر، پاکستان نماینده افغانستان و مردم افغانستان نیست.

به دنبال اظهارات کرزی، سخنگوی طلبان اعلام کرد که حکومت تازه با پشتیبانی مردمی مشروعیت ملی را بدست آورده است و او برگزاری انتخابات و لوی جرگه را برای به رسمیت شناخته شدن حکومت تازه، تجربه ناکام حکومت گذشته خواند.

ذبیح الله مجاهد معین وزارت اطلاعات و فرهنگ گفت: نظام امارت اسلامی با پشتیبانی مردم رسمیت دارد و انتخابات و لویه جرگه نتیجه خوبی نداده. ما در حکومت پیش هم این‌ها را داشتیم، اما حکومت مشروعیت نداشت.
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان